Kuchnia w stylu rustykalnym – aranżacje, dodatki, okna

21 października 2021

Powrót do sielskiego życia to marzenie wielu osób, które na co dzień poruszają się w gwarnych uliczkach miast. Tęsknota za wiejskim życiem odzwierciedla się we wnętrzach, dlatego coraz więcej osób decyduje się na aranżacje w stylu rustykalnym. Wnętrza w stylu wiejskim są już domeną nie tylko domów na obrzeżach miast, lecz także wielkomiejskich apartamentowców. W niniejszym artykule omówimy, jak powinno wyglądać serce takiego domu, czyli kuchnia w stylu rustykalnym.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Styl rustykalny – jak wyglądają aranżacje pomieszczeń?

Wnętrza rustykalne nawiązują swoim charakterem do natury. Ich podstawą jest drewno, najlepiej surowe, który stanowi główny materiał zarówno mebli, jak i dekoracji. Bardzo charakterystyczne są kredensy wykonane z drewna i zdobione w folkowe wzory.

 

Wśród dodatków nie może zabraknąć akcentów wiejskich, takich jak ręcznie robione koce, poduszki czy ceramika.

Kuchnie w stylu rustykalnym – jak je urządzać?

Kuchnia w stylu wiejskim nie ma nic wspólnego ze sterylnymi nowoczesnymi meblami. Powinna ona odwzorowywać wiejski styl przytulnych chałup z okresu naszych babć, które ciężki drewniany stół nakrywały zwiewną kolorową ceratką, a swoje wypieki i herbatę podawały w zastawie z rodzinnych pamiątek.

 

Przede wszystkim, kuchnia rustykalna powinna wyróżniać się wykorzystaniem naturalnych materiałów. Drewniane kuchenne meble postawione na ścianie w kolorze beżowym bądź pastelowym są niemal obowiązkowym elementem takiej aranżacji.

 

Dekorując kuchnię rustykalną należy ostrożnie obnosić się z kolorem białym. Białe ściany bądź białe blaty mogą się prezentować zbyt sterylnie. Co więcej, kolor ten nie spełnia także głównej cechy kuchni rustykalnej, którą jest funkcjonalność. Kuchnia w stylu wiejskim musi się nie tylko przytulnie prezentować, lecz także być praktyczna. Ważna jest przestrzeń, która umożliwia na swobodne przyrządzanie potraw, a także podawanie gotowych dań do stołu.

 

Jeśli metraż jest mały, to warto zrezygnować z dzielenia pomieszczeń, i postawić na otwartą kuchnię, która zdecydowanie lepiej wpisuje się w klimaty wiejskie.

Kuchnia: styl rustykalny – dekoracje

Rustykalna kuchnia nabiera swojego prawdziwego charakteru wyłącznie wtedy, gdy jest przyozdobiona w odpowiednie dodatki. W tym stylu nie ma miejsca na puste meble kuchenne, gdyż kuchnia w starym stylu musi “żyć”. Naturalne bukiety kwiatów w ręcznie wykonanej ceramice będą świetnie prezentować się na drewnianych blatach. Natomiast stół jadalny nie może obyć się bez porządnej ceraty lub haftowanego obrusa.

Okna do kuchni w stylu rustykalnym

Ze względu na to, że kuchnia rustykalna jest pochwałą prostoty i odzwierciedla powrót do natury, to warto rozważyć tradycyjne okna drewniane. Będą one pięknie uzupełniały naturalistyczne blaty i drewniane elementy w starym stylu. Magii kuchni rustykalnej mogą dodać okna ze szprosami, które zdecydowanie dodadzą jej naturalnego i wiejskiego charakteru.

 

Warto zadbać także o to, by okna z blatem były w tym samym bądź podobnym kolorze. Dzięki spójnej kolorystyce pomieszczenie będzie lepiej się prezentować i będzie wyglądać bardziej estetycznie.

Zasłonki do kuchni w stylu rustykalnym

W aranżacji kuchni w stylu rustykalnym nie może zabraknąć odpowiedniej dekoracji okiennej. Staromodne rustykalne firanki do kuchni z koronkowymi wykończeniami będą się wyśmienicie prezentować w przestrzeni kuchni wiejskiej. A jeśli zostaną dopełnione o polne kwiaty w starym wazonie, to perfekcyjna dekoracja rustykalnej kuchni jest nieunikniona.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: