Jakie okna wybrać do pokoju dziecięcego?

22 sierpnia 2017

Pokój dziecka to dla rodziców najważniejsze pomieszczenie w domu. Musi być bezpieczne dla dziecka, sprzyjające jego rozwojowi, zapewniające mu spokój, a także najlepsze warunki do odpoczynku i nauki. Bardzo często wybierając kolor ścian, meble i dodatki, zapominamy o oknach, które odgrywają kluczową rolę w bezpieczeństwie i komforcie malucha. Na rynku pojawia się wiele rozwiązań okiennych dedykowanych do pokoju dziecięcego. Kolorowe okna wzbudzają zainteresowanie rodziców, jednak powinni oni rozsądnie podchodzić do zakupu i zawsze sprawdzać, czy oprócz ciekawego designu, okna są w stanie zagwarantować dziecku bezpieczeństwo oraz ciszę.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna z dodatkowymi zabezpieczeniami

Niezależnie od tego, czy wybieramy meble, drzwi czy okna do pokoju dziecka, najważniejsze powinno być dla nas jego bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest wybór tych z dodatkowymi zabezpieczeniami, np. klamką na kluczyk. Dziecko może samodzielnie uchylić okno, jednak całkowicie go nie otworzy. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaspokoić ciekawość świata malucha, który będzie miał możliwość wyjrzeć na zewnątrz, ale również zapobiegnie jego wypadnięciu.

Bezpieczeństwo gwarantuje nie tylko solidne zabezpieczenie, ale też trwała szyba. Dzieci mają niekończące się pokłady energii, często w wyniku nieuwagi i braku wyobraźni dokonują w domu szkód, zdarzają się nawet rozbite szyby. Okna do pokoju dziecka powinny zatem mieć solidne oszklenie – najlepiej sprawdza się system trzyszybowy typu ESG.

 

Odpowiedni materiał ram okiennych

Okna w pokoju dziecka potrafią być dla nich doskonałym miejscem na zaprezentowanie swoich talentów artystycznych. Doskonale maluje się na nich mazakami czy farbami, a jeszcze lepiej pozostawia odciski dłoni. Aby łatwo usunąć z nich zabrudzenia, konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego wykonane zostały ramy okna. W tym przypadku niezawodny okazuje się łatwy w pielęgnacji PCV.

 

Izolacja termiczna oraz akustyczna

Niezwykle istotne jest, aby w pokoju dziecka była odpowiednia temperatura oraz warunki, które pozwolą mu na spokojny sen i naukę. Okna do pokoju dziecka wybieramy z uwzględnieniem niskiego współczynnika przenikania ciepła oraz izolacji akustycznej. Dzięki nim przestrzeń małego domownika będzie dla niego miejscem, w którym będziemy w stanie zagwarantować mu odpowiednie warunki termiczne i idealne miejsce do odpoczynku niezależnie od wieku.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: