Jakie okna PCV?

29 października 2013

PCV to najpopularniejszy materiał, z którego robione są współczesne okna. Wybierając polichlorek winylu należy myśleć ekonomicznie, ekologicznie i długofalowo, nie zapominając przy okazji o estetyce. 

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Oszczędności przez lata

Postęp technologiczny w produkcji szkła i innych elementów, z których zbudowane są okna, powoduje, że coraz częściej możemy pozwolić sobie na spore przeszklenia, nie narażając się na ucieczkę energii z pomieszczeń. Jeszcze do niedawna okna były uważane za słaby punkt w przegrodzie termicznej budynku, jednak obecnie dostępne rozwiązania powodują, że mogą mieć one porównywalne parametry termoizolacyjne do ścian.

Kupując więc okna PCV należy zwrócić uwagę na ich podstawowy, z punktu widzenia oszczędności energii, parametr, czyli wartość Uw. Symbolem tym ten oznaczamy współczynnik przenikania ciepła i im jest on mniejszy, tym mniejsza ucieczka ciepła z pomieszczeń. Najlepsze na rynku produkowane seryjnie okna, takie jak Internorm KF410, osiągają wartość Uw=0,62 W/m2K. Dla Porównania stare, zniszczone okna mogą mieć wartość nawet ponad czterokrotnie wyższą, zbliżając się do Uw=3 W/m2K. Jest więc oczywiste, jak wiele zaoszczędzimy na energii dokonując właściwego wyboru okien.

 

Ekologia dla przyszłych pokoleń

Straty energii to jednak nie tylko uszczerbek dla naszego portfela, ale również dla środowiska naturalnego. Każdy wyemitowany do atmosfery kilogram dwutlenku węgla przyczynia się bowiem do powstawania efektu cieplarnianego i zmiany klimatu na ziemi. Obniżając więc straty energii powodowane przez źle dobrane okna, odciskamy mniejsze piętno na naszej planecie tak, aby przyszłe pokolenia mogły się nią cieszyć przez kolejne dekady.

Jakość na lata

Wybierając okno możemy kierować się wieloma wymiernymi wskaźnikami mówiącymi o izolacji termicznej, akustycznej czy bezpieczeństwie. Jakość i trwałość okien są jednak mniej wymierne, dlatego warto zdecydować się na producenta o bogatym doświadczeniu i międzynarodowej renomie. Warto więc zadać sobie następujące pytania: Czy producent może poszczycić się wieloletnią tradycją na arenie międzynarodowej? Czy jest liderem produkcji na wymagających rynkach Europy Zachodniej? Czy oferuje 10-letnią gwarancję na swoje wyroby? Czy dysponuje technologią pozwalającą na produkcję okien do domów pasywnych? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, możemy dokonać wyboru bez obaw o wieloletnią, bezawaryjną eksploatację wybranych okien.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: