Jakie okna montować, jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy?

25 kwietnia 2019

Jeśli nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, uciążliwe odgłosy jeżdżących samochodów, tramwajów czy autobusów oraz krzyki przechodniów, mogą skutecznie utrudnić nam wykonywanie codziennych czynności, oglądanie telewizji czy popołudniowy odpoczynek. Zdrowy relaks i spokojny sen będzie możliwy tylko wtedy, gdy hałasy dobiegające z ulicy zostaną za oknem. Jak więc dobrać odpowiednią stolarkę okienną, żeby skutecznie wyciszyć nasze mieszkanie?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Dźwiękoszczelne okna

Hałas potrafi skutecznie uprzykrzyć nasze życie. Dlatego, decydując się na wymianę stolarki okiennej lub kupując okna do nowego domu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik tłumienia hałasu Rw, który w opisie technicznym okna wyrażany jest w decybelach (dB). W praktyce, im wyższa jest wartość tego współczynnika, tym lepsza jest izolacyjność akustyczna okna. Najskuteczniejsze tłumienie dźwięku zapewnią szyby o współczynniku Rw między 36 a 46 dB. Jeśli nasza okolica jest szczególnie głośna, warto o ocenę poziomu natężenia hałasu poprosić fachowców, którzy przeprowadzą specjalistyczne badania. Dzięki temu najlepiej określimy nasze rzeczywiste potrzeby.

Wybierając dźwiękoszczelne okna, warto rozważyć zakup okien zespolonych. Są to produkty nie tylko ciepłe, ale i ciche. Okna zespolone Internorm mogą uzyskać maksymalny wskaźnik Rw na poziomie 44 dB. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest odpowiedni i szczelny montaż stolarki okiennej. Najlepiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej ekipie, dzięki czemu wyeliminujemy ryzyko powstawania mostków akustycznych w nieprawidłowo zaizolowanej przestrzeni połączenia okna ze ścianą.

Wygodne wietrzenie mieszkania

Dźwiękoszczelne okna mogą skutecznie wyciszyć nasze mieszkanie. Co jednak z wymianą zużytego powietrza i odprowadzaniem wilgoci? Naturalnym jest to, że jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy niechętnie otwieramy okna. Przeszkadza nam nie tylko hałas, ale także zanieczyszczone powietrze. W takim przypadku szczególnie ważne jest zadbanie o prawidłową wentylację pomieszczeń. Pomocne może okazać się zamontowanie nawiewników lub wybór okien z wywietrznikami wyposażonymi w wymienniki ciepła. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane osobom, które cierpią z powodu alergii. Wywietrzniki montowane w oknach Internorm można dodatkowo wyposażyć w filtry, dzięki którym będziemy mogli mieszkanie nawet w okresie wzmożonego pylenia roślin.

Podsumowując, jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, powinniśmy wybierać okna, które mają dobry współczynnik Rw. Dodatkowe wyposażenie okien, takie jak rolety zewnętrzne montowane w nadprożu, pozwolą jeszcze lepiej wyciszyć mieszkanie i umożliwią zdrowy i spokojny sen wszystkim domownikom.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: