Jakie okna – dwu czy trzyszybowe?

8 stycznia 2013

Aby podjąć właściwą decyzję o kupnie zestawu okiennego z pakietem dwu bądź trójszybowym należy zdefiniować swoje potrzeby i zrozumieć na czym polegają różnice między wyżej wymienionymi. Standardowe okna są często słabym punktem może przez nie uciekać średnio nawet 25-30 procent energii.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Izolacyjność cieplna

Izolacyjność cieplną okien mierzy się tak zwanym współczynnikiem Uw wyrażanym w jednostkach W/m2K. Im niższy współczynnik Uw tym lepsza jest efektywność energetyczna danego okna. Okna trójszybowe mają niższy współczynnik Uw od tych z pakietem dwóch szyb, a więc ich izolacyjność cieplna jest lepsza.

 

 

 

Energia ze słońca 

Niestety więcej szyb to także większa bariera do pokonania dla promieni słonecznych, które zimą mogą stanowić źródło dodatkowego darmowego ogrzewania. Stosunek całkowitej przepuszczalności energii szyby do padającej na nią energii słonecznej wyraża się współczynnikiem przepuszczalności energii „g”. Internorm jako pierwsza firma w Europie wyposażyła swoje okna w specjalne – dedykowane do budownictwa pasywnego – szyby Solar +. Ich współczynnik g wynosi 60 % przy zestawie trzyszybowym i na dzień dzisiejszy jest to najlepszy wynik w branży.

Wnioski

Lepiej jest wybrać okna trójszybowe od tych z dwoma szybami ponieważ są one „cieplejsze” i w dłuższej perspektywie zapewnią nam oszczędności związane z mniejszymi wydatkami na ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Decydując się na pakiet trójszybowy należy jednak zwrócić uwagę aby oszklenie charakteryzowało się wysokim współczynnikiem przepuszczalności energii „g” oraz dobrym współczynnikiem transmisji śiatła “Lt”.

  • W Internorm w wersji standardowej okna wyposażone są w pakiety trzyszybowe, dzięki czemu ich izolacyjność cieplna spada poniżej 0,8 W/m2K, a czasem nawet poniżej 0,7 W/m2K! Oznacza to, że takie okna można stosować nie tylko w standardowym budownictwie, ale również w domach pasywnych!
  • Współczynnik przenikania ciepła dla samego oszklenia trzyszybowego oscyluje w wartościach od 0,4 W/m2K do 0,7 W/m2K
  • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2015 poz. 1422) od 2021 r. wszystkie okna będą musiały osiągnąć izolacyjność cieplną na poziomie 0,9 W/m2K. Oznacza to, że wszystkie zakupione okna będą musiały być wyposażone w trzy szyby, ponieważ okna z dwoma szybami nie osiągną takiego wyniku

 

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: