Jakie okna dobrać do salonu, w którym zaprojektowano wielkie otwory okienne

16 listopada 2015

Nie od dziś wiadomo, że światło słoneczne pozytywnie wpływa na ludzkie samopoczucie – dlatego warto wpuścić go jak najwięcej do swojego salonu. Dobrym rozwiązaniem jest montaż wielkopowierzchniowych przeszkleń, lub – jeśli z salonu istnieje możliwość wyjścia na taras – dużych, przesuwanych drzwi.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Coś więcej niż okno

HX 300 Panorama to innowacyjny system okienny, którego główną zaletę stanowi nowoczesny design; dzięki możliwości całkowitego ukrycia ościeżnicy w elewacji budynku, HX 300 Panorama sprawia wrażenie dużej tafli szkła „wtopionej” w ścianę. Dzieje się tak również za sprawą opracowanej przez Internorm technologii łączenia szkła ze szkłem: trzy szyby stosowane w modelu Panorama znajdują się wyjątkowo blisko siebie i przejście pomiędzy nimi jest niemal niewidoczne. Oczywiście połączenia z parapetem lub podłogą także są minimalistyczne i nie rzucają się w oczy. HS 300 Panorama cechuje się ponadto doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi (Uw do 0,73 W/m²K), co – zważywszy na znaczne rozmiary zastosowanych w tym modelu szyb (do 10,5 m2) i jego minimalistyczny design – okazuje się wynikiem godnym podziwu.

HS 330 i KS 440 – różnie style, ta sama (najwyższa) jakość

Drewniano-aluminiowe drzwi przesuwane HS 330 również odznaczają się doskonałym wyglądem, na który składają się min. szklane narożniki, próg z włókna szklanego oraz ukryta w ościeżnicy prowadnica. To jednak nie wszystko – funkcja Soft\Lift pozwala na łatwe przesuwanie skrzydła o masie mogącej dochodzić nawet do 400kg (w zależności od jego rozmiaru – maksymalnie 580 x 280 cm). Wąskie profile ościeżnicy oraz ukryty profil skrzydła zostały z kolei zaprojektowane z myślą o spotęgowaniu wrażenia nieograniczonej przestrzeni; dzięki nim do pomieszczenia wpada również więcej światła. Niski próg nie tylko dobrze się prezentuje, ale ma też bardziej praktyczną zaletę – trudniej się o niego potknąć. Zewnętrzny wygląd HS 330 można w dużym stopniu dostosować do własnych preferencji za sprawą aluminiowej nakładki (duży wybór kolorów).

Drzwi KS 440 różnią się od HS 330 przede wszystkim materiałem, z jakiego je wykonano – w przypadku KS 440 jest to PCV, lub PCV i aluminium. Poza tym oba modele mają doskonałe parametry termoizolacyjne (KS 440 – Uw do 0,64 W/m²K, HS 330 – do 0,68 W/m²K), szyby z bezpiecznego szkła ESG i cechy wpływające na wygląd oraz funkcjonalność (min. funkcję Soft\Lift, niski próg, ukryte profile skrzydła). Zarówno KS 440, jak i HS 330 można łączyć ze wszystkimi innymi systemami okiennymi, osłonami przeciwsłonecznymi (np. żaluzjami fasadowymi) oraz moskitierami.

Lubimy duże tematy – sprawdź z nami swój projekt

Duże przeszklenia to duże przedsięwzięcie. Nie bądź w nim samemu, skorzystaj ze wsparcia doświadczonego analityka i sprawdź swój projekt pod kątem optymalizacji dużych przeszkleń. Zupełnie za darmo i bez zobowiązań!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: