Jakie okna do kuchni?

15 lutego 2019

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które ze względu na panujące w niej specyficzne warunki, powinno być zaprojektowane ze szczególną starannością. W pomieszczeniu tym nie tylko gotujemy i jemy, ale też podejmujemy przyjaciół i spędzamy wolny czas. Dlatego istotne jest, aby zapewnić kuchni zarówno dobre naświetlenie, jak i wentylację oraz bezpieczeństwo. Poniżej doradzamy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy okno do kuchni.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Na co zwrócić uwagę wybierając okno do kuchni?

Jest kilka istotnych cech, które powinny posiadać okna montowane w kuchni. Przede wszystkim ważne jest:

 • rozmiar okien – jeżeli tylko pozwalają na to warunki, okna powinny mieć możliwie dużą powierzchnię, aby wpuszczać do pomieszczenia dużo światła naturalnego,
 • ciepłe okna – jest to szczególnie ważne przy dużych powierzchniach i zapewni przytulne temperatury nawet w zimie bez konieczności nadmiernego dogrzewania,
 • dobra wentylacja – możliwość zarówno otwierania „na oścież”, jak i uchylania; ważne jest też, aby okucia zapewniały możliwość mikrowentylacji przy odpowiednim układzie klamki,
 • antywłamaniowe akcesoria – mogą one pomóc w uniknięciu nieprzyjemności związanych z kradzieżą,
 • materiał z jakiego wykonane jest okno –  możliwości jest wiele: są okna z PCV, drewna czy aluminium. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dwóch materiałów, które w pełni wykorzystuje swoje zalety, a niweluje wady. Takimi produktami są okna PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową oraz okna drewniano-aluminiowe. Są to okna, których nie trzeba konserwować, jak w przypadku okien drewnianych, a ich zewnętrzna aluminiowa powłoka jest trwała i nie ulega przebarwieniom – jak to ma czasem miejsce w przypadku oklein PVC czy samego drewna.

Okno uchylno-przesuwne

Projektując naszą wymarzoną kuchnię staramy się możliwie maksymalnie powiększyć przestrzeń blatów roboczych. Polecanym rozwiązaniem jest umieszczenie parapetów okiennych na wysokości blatów, dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń do pracy. Niestety takie rozwiązanie ma również swoje wady. W czasie wietrzenia korzystanie z dodatkowych blatów skutecznie utrudni nam skrzydło okienne. W nowoczesnych kuchniach problem ten rozwiązany jest przez zamontowanie w kuchni okna uchylno-przesuwnego. Tak zaprojektowane okno możemy otworzyć na dowolną szerokość i dostosować dopływ świeżego powietrza do danej sytuacji. Wietrzenie kuchni jeszcze nigdy nie było takie proste. Dodatkową korzyścią takiego rozwiązania jest maksymalne doświetlenie naszej kuchni naturalnym światłem.

 

Akcesoria okienne

Ważnym aspektem przy zakupie okien kuchennych są także akcesoria okienne, takie jak rolety lub żaluzje, które latem chronią pomieszczenia w naszym domu przed przegrzaniem. Dobrze jeśli osłony okienne w kuchni będą zamontowane od zewnątrz albo w przestrzeni międzyszybowej. Dzięki temu oszczędzimy sobie trudu częstego czyszczenia rolet lub żaluzji, a nasze okno będzie w pełni funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Więcej o ofercie firmy Internorm dowiesz się klikając tutaj!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

 • Poznasz filozofię Internorm
 • Doświadczysz możliwości naszych produktów
 • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
 • • w salonie
 • • na budowie
 • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: