Jakie okna dadzą nam najwięcej bezpieczeństwa?

23 sierpnia 2017

Dom powinien być miejscem, w którym odnajdziemy spokój i bezpieczeństwo. To, w jak dużym stopniu uda nam się osiągnąć, zależy przede wszystkim od nas samych. Nie tylko kolorystyka wnętrz, styl, w jakim zostały urządzone, a także ewentualny system alarmowy przyczyniają się do stworzenia idealnej dla nas przestrzeni. Swoją oazę tworzymy również na etapie wyboru okien.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna bezpieczne nie muszą mieć krat

Szkło postrzegane bywa jako materiał kruchy i bardzo delikatny, dlatego również szybom okiennym bardzo często przypisuje się te cechy. Wystarczy mocniejsze uderzenie i rozsypuje się ona na tysiące kawałków. Ponadto, okna można otworzyć, pomimo że nie mają one klamki od zewnątrz, to nie stanowi to dużego problemu. Czy naprawdę tak jest?

Wysokiej jakości okna antywłamaniowe, ale również te tradycyjne, posiadają trzyszybowe oszklenie, gdzie szkło jest wielowarstwowe klejone (VSG). Stanowi ono nie tylko ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem, ale również jest „tarczą” trudną do rozbicia. Co więcej, grubość szkła jest na tyle duża, że w żaden sposób nie jest w stanie go rozbić zwykłe uderzenie.

Druga kwestia to możliwość otwarcia okna od zewnątrz. Wybierając okna antywłamaniowe, powinniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenia, jakie w nich zastosowano, czy jest to jedynie klamka z kluczem czy może innowacyjny system ryglowania. Im więcej wiesz o oknie i jego budowie, tym więcej zalet oraz wad możesz im przypisać.

 

Najbezpieczniejsze okno do Twojego domu

Istnieją takie produkty na rynku, które pojawiając się na nim, wywołują pozostającą w pamięci ekspertów z branży i klientów rewolucję. Tak było w przypadku okna KF500. Liczne nagrody i rekordowa sprzedaż jedynie potwierdziły jego wyjątkowość i ponadprzeciętne bezpieczeństwo.

Okno antywłamaniowe KF500 wyposażone zostało w całkowicie wbudowane okucia. Na ościeżnicy brak jest widocznych elementów systemu ryglowania, co jest efektem zastosowania zintegrowanych klapek, zamiast wystających rolek. Sterowanie nimi odbywa się przez niewidoczne komory profilu skrzydła. W wersji standardowej okna KF500 odpowiadają klasie odporności na włamanie  RC2N, a z blokową klamką i szkłem antywłamaniowym klasie RC2. Co więcej, szyby zostały przyklejone zostały do ramy na całym jej obwodzie, stosując innowacyjną technologię  FIX-O-ROUND, co odróżnia je od większości okien dostępnych na rynku.

 

Bezpieczne okna to takie, które są w stanie zagwarantować maksymalny komfort i ochronę przed włamaniem. Im skuteczniejszy jest system antywłamaniowy, tym nasz sen jest spokojniejszy.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: