Jakie drzwi wejściowe wybrać do domu energooszczędnego?

5 czerwca 2013

Zapowiadany już od maja program dopłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla budujących domy energooszczędne ostatecznie ruszył pod koniec września bieżącego roku. Co więcej, kwoty zapowiadanych bezzwrotnych dofinansowań wzrosły niemal o połowę. Decydując się na budowę domu energooszczędnego możemy dostać 30 tysięcy złotych, w przypadku domu pasywnego natomiast aż do 50 tysięcy złotych. Kluczowymi elementami o których należy pamiętać przy tego typu inwestycjach jest dbałość o odpowiednią izolację ścian styropianem lub wełną mineralną (dodatkowo zabezpieczy nasz dom przed pożarem), dobór odpowiednich okien oraz – co jest absolutnie kluczowe – ich prawidłowy montaż. Niestety na tym nie koniec. Może się bowiem zdarzyć, że nawet jeśli zadbaliśmy o prawidłową izolację ścian i okien, nadal mamy w mieszkaniu mostek termiczny (miejsce w przegrodzie o wyższej przewodności cieplnej niż sąsiadujące z nim elementy) w postaci źle dobranych drzwi wykonanych z niewłaściwego materiału.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Najcieplejsze połączenie – drewno i aluminium

Na osiągnięcie najwyższych możliwych standardów izolacyjnych, wymaganych w budownictwie pasywnym, pozwala połączenie drewna z aluminium. Oczywiście materiały te nie mogą być zestawione w przypadkowy sposób. Inżynierowie Internom opracowali wielowarstwową konstrukcję płytową z rdzeniem wykonanym z bezpiecznej dla środowiska pianki termoizolacyjnej. Od wewnętrznej strony mamy drewno, od zewnętrznej aluminium. Tego typu drzwi samym swoim wyglądem i masywną konstrukcją wzbudzają zaufanie, którego oczekujemy od strażnika naszego domu. W najcieplejszym wariancie modelu HT 410 izolacyjność cieplna wynosi Ud=0,58 W/m2K !

Co ważne, ciepłe drzwi to w końcu także piękne drzwi. Trzy style okienne Internorm znajdują swoje odzwierciedlenie w ofercie drzwi. Dla nowoczesnych minimalistów – linia Studio,  dla koneserów bardziej stonowanych lecz nowoczesnych drzwi – linia Home w dwóch wydaniach Pure i Soft oraz linia Ambiente dla miłośników tradycji. W Internorm już dawno zrozumiano, że drzwi, które są wizytówką domu, pozwalają na oddanie charakteru ich właściciela oraz jego fantazji. Dlatego zarówno drewno jak i aluminium można barwić na dowolne kolory z palety RAL. Dodając do tego bogactwo detali  i przeszkleń otrzymujemy produkt szyty na miarę. Nie zapominajmy przy tym, że o parametrach spełniających wymagania domu pasywnego (często potwierdzone najbardziej prestiżowym certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt).

Drzwi drewniano aluminiowe są ciepłe, personalizowane ale to nie wszystko. Są także bezpieczne. Klasa odporności na włamanie WK2 (RC2) nawet w wersji podstawowej, wieloryglowe zamki i ukryte zawiasy  – to zaledwie wstęp do możliwości, jakie dają takie drzwi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Energooszczędne aluminium? To możliwe

W powszechnej świadomości aluminium uważane jest za materiał „zimny”, nadający się na drzwi co najwyżej do garażu. Osiągnięcia techniki sprawiają, że nie jest to już prawda. Choć modele wykonane z tego lekkiego materiału nie osiągają aż tak doskonałych parametrów cieplnych, jak te wykonane z połączenia aluminium z drewnem, to najnowocześniejsze z nich mogą sprawdzić się w domach energooszczędnych. Tak jest w przypadku modeli AT400 Thermo Portal Internorm czy AT410. Te ekskluzywne produkty potrójnie uszczelnianych drzwi aluminiowych osiąga izolacyjność cieplną Ud do 0,75 W/m2K i 0,78 W/m2K, a więc śmiało można ją zastosować w domu niskoenergetycznym, a nawet pasywnym. Dzięki specjalnej, wielowarstwowej budowie skrzydła zapewniającej maksymalną stabilność i seryjnie stosowanym zamkom wieloryglowym model ten, podobnie jak omawiany powyżej drewniano-aluminiowy – spełnia normy antywłamaniowe dla klasy WK2 (RC2).

Wybierając drzwi do domu pasywnego mamy teraz wybór większy niż kiedykolwiek wcześniej. Materiał, z którego wykonane są drzwi – drewno i aluminium czy samo aluminium, kolory, style, zabezpieczenia, przeszklenia. Dzięki temu dom pasywny może być prawdziwie dopasowany do oczekiwań mieszkańców.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: