Jak wybrać drzwi tarasowe i balkonowe?

22 września 2014

Piękne wyjście na balkon lub na taras może stanowić nowoczesne wykończenie naszego domu i mieszkania. Wybierając, jak powinny wyglądać odpowiednie drzwi, często stajemy przed dylematem, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku naszego projektu. Co jest lepsze: duże przeszklenia czy skromne drzwi? Na początek zastanówmy się, czym powinniśmy się kierować, aby wybrać drzwi tarasowe i balkonowe odpowiadające naszym potrzebom.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Tradycyjne skrzydła i wygodne przesuwanie

Drzwi balkonowe i tarasowe mogą otwierać się tradycyjnie: do wewnątrz lub na zewnątrz budynku lub korzystać z technologii przesuwnej. Wtedy skrzydło drzwi porusza się wzdłuż ściany na prowadnicach. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Ostatnio coraz większym uznaniem klientów cieszą się drzwi podnoszono-przesuwne, które pozwalają nam zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, dając przy tym nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Dobrze, jeśli takie drzwi mają solidną konstrukcję, gwarantującą bezpieczeństwo, odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Wybierając odpowiedni model zwróćmy również uwagę na prowadnicę, aby umożliwiała łatwe otwieranie skrzydła i stabilne okucia, które utrzymają ciężką konstrukcję.

Duże przeszklenia kontra skromne przejścia

Decydując się na rozmiar drzwi prowadzących na taras lub balkon powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę umiejscowienie wyjścia pod względem kierunków świata. Optymalnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych i pasywnych jest ulokowanie wszystkich dużych przeszkleń na południowej stronie, aby maksymalnie wykorzystać energię z promieniowania słonecznego. Na północnych ścianach lepiej zdecydować na skromne, nieeksponowane przejście.

Duże przeszklenia zapewniają naszym wnętrzom nowoczesną aranżację oraz optycznie je powiększają. Ostatnim trendem jest przeszklenie całej ściany domu tak, aby zatracić granicę pomiędzy tarasem a wnętrzem. Masywne konstrukcje wcale nie muszą wiązać się z problemami przy otwieraniu. Nowoczesne technologie sprawiają, że nawet drzwi, które ważą 400 kilogramów bez problemu otworzy małe dziecko.

Uwaga na próg

Istotnym elementem każdych drzwi jest próg. Ważne, aby zapewniał maksymalną możliwą izolację cieplną i był wygodny dla domowników. Najlepiej zdecydować się na niski próg, czyli taki, o który nie będziemy się potykali. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, osób mających problemy z poruszaniem się oraz dzieci.

Wybierając drzwi tarasowe i balkonowe powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki model najlepiej odzwierciedla i podkreśla styl naszego domu. Decydując się na zakup weźmy pod uwagę sposób otwierania drzwi, ich rozmiar oraz wygodę w użytkowaniu.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: