Idealne okna do salonu

21 października 2016

Mnogość kształtów i kolorów nowoczesnych okien znacznie ułatwia zrealizowanie wyobrażeń inwestorów na temat domu i idealnego wnętrza. Z myślą o ich ambitnych marzeniach, inżynierowie austriackiej firmy Internorm stworzyli zapowiedź architektury przyszłości – okno drewniano-aluminiowe HF 410. Przed producentami materiałów budowlanych staje niezwykle trudne wyzwanie. Muszą bowiem dostarczać zaawansowane technicznie rozwiązania wysokiej jakości, które będą również plastyczne. Produkty takie, jak okna i drzwi muszą być nie tylko energooszczędne, ale powinny umożliwiać realizację różnorodnych projektów architektonicznych. Nierzadko są to wizje śmiałe i spektakularne.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Stylowe okna z Austrii

Sytuacja ta dotyczy w szczególności firmy Internorm, która obecna jest w 22 krajach Europy. Aby przy mnogości kształtów, kolorów i materiałów, ułatwić projektantom wybór okien, które odpowiadają ich wizji, Internorm stworzył cztery linie stylistyczne: Studio, Home Pure, Home Soft oraz Ambiente. Pozwalają one dopasować okna do architektonicznego kontekstu okien produkowanych przez firmę.

HF 410 marki Internorm jest oknem drewniano-aluminiowym. Producent zatroszczył się o to, aby projektant miał wpływ nie tylko na architektoniczny styl ramy oraz skrzydła, ale również na wybór materiałów oraz kolor okna od strony wewnętrznej. Różne kolory i gatunki drewna dają niezliczone możliwości indywidualnej aranżacji kolorystycznej wnętrz. Przykładowo: szary dąb, jako kolor wewnętrzny idealnie pasuje do nowoczesnego stylu z wyrazistymi formami, prostymi materiałami i stonowanymi kolorami. Modrzew jest gatunkiem o naturalnej barwie różowo-żółtej. Jest to jedno z najtrwalszych drzew iglastych, jakie rośnie w Europie. Dobrze widoczne przyrosty oraz słoje nadają wnętrzu naturalny, przytulny charakter. Jesion również doceniany jest przez projektantów, za duże zróżnicowanie kolorystyczne. Jasne kolory, często w obrębie jednego elementu, efektownie komponują się brązami praz tonacjami jaśniejszymi.

Designerskie i ciepłe

W Polsce zapotrzebowanie na energię pierwotną w budynkach mieszkalnych jest zdecydowanie większe niż w innych krajów europejskich, zwłaszcza tych z basenu Morza Śródziemnego lub jego okolic. Zapowiada to nieuchronną konieczność zmiany podejścia do zagadnień związanych z energooszczędnością i projektowaniem powłok budynków.

Jak wiadomo drewno nie jest dobrym przewodnikiem ciepła. Dlatego okno HF 410 – wyposażone w drewniany rdzeń I-tec Core – z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w budownictwie energooszczędnym. Rdzeń profilu skonstruowany jest z wykorzystaniem drewna klejonego warstwowo. Ten rodzaj technologii często stosowany jest w elementach konstrukcyjnych belek czy dźwigarów dachowych i stropowych. Dzięki temu okna jest znacznie stabilniejsze i wytrzymalsze niż okno PVC.

Nawet w wersji podstawowej okno HF 410 wyposażone jest w trzy szyby o bardzo dobrym współczynniku przenikalności ciepła, ciepłą ramkę dystansową typu ISO, ukryte okucia oraz ukryte odprowadzenia wody. Dodatkowo okno wyposażone jest w trzy uszczelki obwodowe, dzięki którym użytkownik nie doświadczy żadnych nieprzyjemnych przeciągów czy tzw. „wiania” spod ramy.  Wszystkie te elementy przekładają się na doskonałe parametry izolacyjne – HF 410 jest jednym z najcieplejszych okien na rynku.

Istotą designu jest umiejętne spełnienie potrzeb użytkownika. Takie jest właśnie okno HF 410 stworzone przez austriacką firmę Internorm. Jego wysokie walory estetyczne idą w parze z zaletami rozwiązań technicznych, czyniąc z HF 410 prawdziwe okno przyszłości.

Przeanalizuj swój projekt z ekspertem – zupełnie za darmo

Całkowicie bez zobowiązań możesz skorzystać ze wsparcia doświadczonego analityka. Dariusz ma na koncie zrealizowane inwestycje o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Chętnie podzieli się doświadczeniem i pomoże zoptymalizować przeszklenia w Twoim projekcie domu!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: