Duże przeszklenia do domu parterowego – rozwiązania Internorm

29 września 2017

Dom parterowy czy piętrowy, niski czy wysoki? Na to pytanie odpowiedzieć musi sobie każdy, kto realizuje marzenia o własnym miejscu z ogrodem i większą bądź mniejszą przestrzenią. Po podjęciu tej decyzji, trzeba się zastanowić nad innymi aspektami, które związane są z konstrukcją oraz architekturą domu – jednym z takich aspektów są odpowiednie okna. W niskich domach szczególnie ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się duże przeszklenia.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto wybrać duże przeszklenia?

Wiele osób ma obawy przed montażem dużych okien i drzwi balkonowych lub tarasowych o większej powierzchni przeszklenia. Związane jest to – bez wątpienia –  z przekonaniem, że im większa powierzchnia szyby, tym wyższy współczynnik przenikania ciepła, a to z kolei oznacza mniejszą izolację cieplną i ochronę przed wymianą powietrza. Nowoczesne okna wielkoformatowe w znaczący sposób różnią się od tych pierwszych, które kilkanaście lat temu pojawiły się na rynku. Mają niski współczynnik przenikania ciepła, czego przykładem są drewniano-aluminiowe drzwi przesuwne HS 330 firmy Internorm, których izolacyjność cieplna Uw wynosi do 0,73 W/m2K. Niezwykle istotny jest również niski próg w dużych drzwiach przesuwnych w niewielkich domach. W oknie HS 330 wykorzystano płaski próg wykonany z włókna szklanego, zapewniający optymalną izolacyjność cieplną i stabilność. Warto zwrócić uwagę na sposób otwierania oraz zamykania drzwi, a także szerokość profili.

 

Okna do domu parterowego – na co zwrócić uwagę?

Do domu parterowego doskonale sprawdzają się duże przeszklenia, które powinny mieć niski współczynnik przenikania ciepła. To jednak nie wszystko, czym powinny charakteryzować się takie okna w niskiej zabudowie. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo oraz ochrona przed ewentualnymi włamaniami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są okna HX300 Panorama. Są to okna drewniano-aluminiowe, których ramę można w całości schować w elewacji budynku, dzięki czemu uzyska się więcej światła w pomieszczeniu oraz piękny efekt wizualny! Przy dużych przeszkleniach warto zwrócić uwagę na rodzaj szyby, w takim przypadku warto zastosować hartowane szyby ESG, które w przypadku mocnego uderzenia rozpadają się na tępe, małe odłamki, dzięki czemu ryzyko zranienia jest niskie. Alternatywą równie bezpieczną są szyby antywłamaniowe P4. Dodatkowo warto zastanowić się na zabezpieczeniami antywłamaniowymi w oknie.

Bez wątpienia niskie domy mają jedną, ważną zaletę. Możliwe jest w nich stworzenie wnętrza, którego przedłużeniem będzie piękno natury – ogród za dużym oknem w salonie, kuchni bądź jadalni. Prosta architektura z minimalistycznymi formami i oszczędnymi detalami – duże okna w takich aranżacjach czują się najlepiej.

Planujesz montaż dużych przeszkleń? Sprawdź, jakie są możliwości!

Skorzystaj z bezpłatnej analizy projektu i dowiedz się, jak zoptymalizować go pod względem dużych przeszkleń…

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: