Drzwi tarasowe przesuwne – zalety dużych przeszkleń

3 stycznia 2019

W nowoczesnym budownictwie duże okna stanowią jeden z najpopularniejszych się elementów. Dzięki nim dom prezentuje się efektownie, a wnętrze zyskuje więcej naturalnego światła. Wielkie przeszklenia zastępują niekiedy ściany i stanowią piękny obraz przedstawiający ogród, las lub miejską architekturę.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Więcej światła w pomieszczeniu

Im okno jest większe, tym więcej światła przenika do wnętrza pomieszczenia. To z pewnością bardzo mocny argument przemawiający za funkcjonalnością takiego rozwiązania. Dzięki światłu słonecznemu mniej korzystasz z oświetlenia sztucznego, a rachunki za energię są niższe. Ponadto promienie słoneczne są zdrowszym źródłem światła – nasze oczy nie męczą się przy nich tak bardzo, jak przy lampie czy sufitowym oświetleniu.

Lepsza estetyka budynku

Duże przeszklenia to także lepsza estetyka. W nowoczesnym budownictwie stosowane są proste rozwiązania, budynki mają kształt geometrycznych brył, elewacja jest najczęściej jasna, a projektanci stawiają na minimalizm, ograniczając liczbę zbędnych dodatków. Wykorzystują różne materiały budowlane, które często łączą ze sobą w sposób zaskakujący i niespotykany w klasycznej architekturze. Korzystają z tynków dekoracyjnych, falistych płyt włóknisto-cementowych, blach trapezowych, ale również drewna, aluminium i właśnie szkła, które idealnie wpisuje się w standardy modernistycznego stylu. Duże okna nadają prostej bryle lekkości, łagodząc jej niekiedy surowy charakter.

Otwarta przestrzeń do natury

Doceniają je przede wszystkim właściciele domów z ogrodem. Wielkoformatowe przeszklenia zapewniają otwartą przestrzeń, przybliżając nas do natury i tego, co jest na zewnątrz. Bujna roślinność, zielona trawa, kolorowe kwiaty oraz rozwiane korony drzew – to malowniczy widok będący naturalnym obrazem w Twoim salonie. W nowoczesnych apartamentach otwierają mieszkanie na tętniące życiem miasto, które wieczorem oświetlone pięknie prezentuje się w stylowym wnętrzu.

Szczelność i komfort

Nie musisz obawiać się dużych strat ciepła uciekającego przez wielkoformatowe przeszklenia. W nowoczesnych oknach wykorzystuje się system trzyszybowy. Każda warstwa szkła to dodatkowa ochrona przed wymianą ciepła. Zarówno w systemie przeszklenia stałego HX 300, jak i drzwi tarasowe przesuwnych HS 330 od Internorm szyby są klejone do profilu na całym obwodzie. Ponadto drzwi przesuwne wyposażono dodatkowo w izolacyjne progi z włókna szklanego. To sprawia, że okna są ciepłe i szczelne. Już nie musisz wybierać, czy wnętrze ma być nowoczesne czy ciepłe!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: