CZY OKNA ENERGOOSZCZĘDNE OBNIŻĄ RACHUNKI?

14 marca 2013

Pytanie zasadniczo ważne – czy jest sens inwestować w okna bardziej zaawansowane technologicznie czy też wystarczą tradycyjne rozwiązania. Czy okna energooszczędne pomogą w obniżeniu tak nie lubianego rachunku za ogrzewanie domu?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN

Okna energooszczędne są bardzo popularne w Europie zachodniej (szczególnie w Austrii i Niemczech), która wyprzedza nas o dobre kilka lat, jeżeli chodzi o promocję i stosowanie rozwiązań energooszczędnych. W Polsce wciąż okna tego typu są często pomijane ze względu na cenę, ale również zwyczajną niewiedzę. Według nas jest to krótkowzroczne podejście, ponieważ inwestycja w dobrze docieplony dom z energooszczędnymi bądź pasywnymi oknami zwraca się po pewnym okresie dzięki mniejszym kosztom zużycia energii, nie wspominając już o podwyższonym komforcie życia w mieszkaniu, w którym zimą jest ciepło, a latem panuje przyjemny chłód oraz wzroście wartości samej inwestycji.

 

CO NA TO UNIA

Mamy dla Was dobrą wiadomość w komunikacie prasowym Komisji Europejskiej z dnia 31 lipca tego roku możemy znaleźć informację, że nowa strategia ożywienia sektora budownictwa w UE opiera się w głównej mierze na aktywnej promocji energooszczędnych budynków. Założenia są takie, że do końca 2018 roku wszystkie budynki władz publicznych mają być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii,  a do 31 grudnia 2020 wszystkie nowo powstające budynki.  Z tego względu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował nowy program wsparcia budownictwa energooszczędnego. Fundusz przewiduje refundację od 20 do 30% środków, jeżeli budynek zostanie wybudowany w standardzie energooszczędnym lub pasywnym.

JAKIE OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

Trzeba pamiętać, że przez okna i drzwi potrafi uciekać do 30 procent energii, stąd warto rozważyć kupno energooszczędnych produktów. Okna energooszczędne to takie, których izolacyjność cieplna dla całego okna wynosi poniżej 1,0 W/m2k, jeżeli izolacyjność wynosi poniżej 0,8 W/m2k to mamy do czynienia z oknami pasywnymi.

BRANŻOWY LIDER ROZWIĄZAŃ ENERGOOSZCZĘDNYCH

Internorm to firma stworzona dla osób szukających rozwiązań energooszczędnych, funkcjonalnych i bezpiecznych. Wszystkie nasze okna mogą być stosowane w domach energooszczędnych, a większość spośród nich nadaje się także do budownictwa pasywnego (Internorm jest w posiadaniu certyfikatów Domu Pasywnego dla aż 9 swoich produktów). Jednym z okien przeznaczonych do budownictwa niskoenergetycznego jest model KF410, dostępny w wersji PCV lub PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową. Z potrójnym oszkleniem, okno osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej Uw do 0,69W/m2K. Taki świetny wynik jest możliwy dzięki wielokomorowemu profilowi klasy A docieplonemu dodatkową pianką termoizolacyjną, a także technologii Fix-O-Round, polegającej na wklejeniu szyby na całym obwodzie za pomocą specjalnego kleju, co dodatkowo izolację i stabilność. Okno wyróżnia się eleganckim i minimalistycznym designem. Objawia się to m.in. całkowicie ukrytymi okuciami, a także zlicowanym, wykonanym w całości ze szkła skrzydłem. Jeżeli nie przepadacie za oknami plastikowymi, to warto zerknąć na okna drewniane z zewnętrzną nakładką aluminiową model HF 200, którego izolacyjność cieplna wynosi Uw = 0,69 W/m2k. Jego kanciasta i surowa stylistyka znalazła wielu fanów. Jest to okno przeznaczone dla bardziej wymagających klientów.

Podsumowanie

Już w ciągu najbliższych kilku lat, w wyniku nowych przepisów unijnych, inwestowanie w rozwiązania energooszczędne będzie chlebem powszednim dla wszystkich decydujących się na budowę domu. Podejmując decyzję o zakupie energooszczędnych okien warto zdecydować się na firmę, która oferuje sprawdzone rozwiązania i profesjonalną obsługę na każdym etapie transakcji – od wyboru odpowiedniego do naszych potrzeb modelu, aż po prawidłowy montaż i opiekę posprzedażową.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: