Ciepły próg – montaż i zalety rozwiązania

11 lipca 2019

Szczelne drzwi wejściowe to gwarancja utrzymania ciepła w całym domu. Jednak nawet produkty najlepszej jakości, spełniające wszystkie normy, nie zapewnią nam pełnej szczelności, jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy najbardziej wrażliwego na przepuszczanie chłodu miejsca, czyli progu. W budownictwie energooszczędnym i pasywnym, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła oraz wyeliminować ryzyko przemarzania, poza ciepłym montażem ościeżnicy, stosuje się tak zwany ciepły próg.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Ciepły próg – dlaczego warto stosować to rozwiązanie?

Chłodny przedpokój to nie jedyne ryzyko źle zaizolowanych drzwi wejściowych. Woda gromadząca się na styku z ościeżnicą może doprowadzić do powstawania pleśni i nieprzyjemnego zapachu w naszym domu. Zimą na progu może osadzać się szron. Ważne jest, aby próg zamontowany był nie tylko szczelnie, ale także stabilnie. Jeśli nasz próg odkształca się i trzeszczy, z czasem mogą pojawić się szczeliny między skrzydłem drzwi a ościeżnicą, przez które do naszego domu może przenikać chłodne powietrze z zewnątrz. Wychładzanie przedpokoju prowadzi do wychładzania całego domu. Dlatego warto zadbać, aby zimno nie dostawało się do naszego domu przez próg. W celu wyeliminowania ryzyka powstawania mostków termicznych oraz osadzania się wilgoci, należy dopilnować, aby przy montażu drzwi wejściowych, również próg został zaizolowany w odpowiedni sposób.

 

Jak montuje się ciepły próg?

Ciepły próg montujemy w specjalnie przygotowanym kanale pod drzwiami. Montaż prowadzony jest techniką warstwową, aby skutecznie zabezpieczyć przed przenikaniem zimna i wilgoci. Izolację termiczną zapewniają materiały wypełniające przestrzeń pod progiem. Dodatkowo od zewnątrz konstrukcja powinna być chroniona warstwą materiałów zabezpieczających przed przenikaniem wody. Ciepłe progi wykonywane są z tworzyw sztucznych oraz aluminium. Część wewnętrzna, na którą składa się zwykle kilka wypełnionych powietrzem komór, wykonana jest z tworzyw sztucznych i stanowi skuteczną przegrodę termiczną. Stabilność całej konstrukcji zapewnia aluminium – stosowane jest na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciężkich i niestandardowych konstrukcji. 

Kiedy przeprowadzić ciepły montaż progu?

Montaż ciepłego progu można przeprowadzić zarówno przy wstawianiu nowych drzwi, jak i podczas wymiany starych. Jeśli więc zauważyliście w swoim przedsionku opisane przez nas objawy źle zaizolowanego progu, nie zwlekajcie z podjęciem odpowiednich decyzji. Montaż drzwi wejściowych powinien zostać zlecony profesjonalnej ekipie, której nie obce jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w celu zabezpieczenia domu przed niekontrolowanym wychładzaniem.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: