Antywłamaniowe drzwi balkonowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

23 maja 2014

Drzwi balkonowe są bardzo często słabym ogniwem w całościowym zabezpieczeniu naszego domu. Z reguły niedostatecznie doceniamy pomysłowość potencjalnych włamywaczy i rezygnujemy z zabezpieczenia otworów z pozoru trudno dostępnych, skupiając się na oknach i drzwiach usytuowanych na parterze naszego domu. Takie lekkomyślne podejście może nas jednak wiele kosztować. Dziś doradzamy, na co zwrócić uwagę, podczas wybierania antywłamaniowych drzwi balkonowych.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Wytrzymały profil i ukryte okucia

Nowoczesne drzwi przesuwne i przeszklenia zajmujące całą ścianę są szczególnie polecane dla osób, które chcą dodatkowo doświetlić pomieszczenia w swoim domu. To rozwiązania eleganckie i ponadczasowe, a przy okazji bardzo wygodne. Jak jednak wybrać drzwi prowadzące na balkon i taras, aby nie musieć rezygnować z ich estetycznych walorów i jednocześnie zapewnić sobie skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi? To, na co powinniśmy zwrócić naszą szczególną uwagę to wytrzymały profil i okucia zabezpieczające drzwi przed wywarzaniem. W celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa w nowoczesnych drzwiach stosuje się trzpienie grzybkowe i antywłamaniowe zaczepy zamka.

 

 

Klamka z kluczykiem i kontaktron

Warto również zaopatrzyć się w prosty z pozoru gadżet, jakim jest klamka z kluczykiem. Zapewni ona nie tylko ochronę przed włamaniem, ale także zagwarantuje bezpieczeństwo małym dzieciom, które nie będą w stanie same otworzyć okien lub drzwi. Dodatkową ochroną przed włamywaczami będzie zamontowanie czujników kontaktronu w ramie. Dzięki zintegrowaniu ich z system alarmowym, będziemy mogli szybko zareagować przy każdej zewnętrznej ingerencji w konstrukcję drzwi balkonowych.

 

Bezpieczne i wytrzymałe oszklenie

Większość włamań do domów jednorodzinnych dokonywanych jest przez wyważenie konstrukcji, a nie przez rozbicie szyby. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy zupełnie zlekceważyć ten element drzwi balkonowych i tarasowych. Jeśli decydujemy się na duże przeszklenia, musimy mieć gwarancję, że ich konstrukcja będzie zarówno stabilna, jak i bezpieczna. W trosce o naszych najbliższych powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na oszklenie. Aby zwiększyć właściwości antywłamaniowe okien i drzwi, stosuje się bezpieczne wielowarstwowe szkło, które w przypadku rozbicia trzyma się folii.

Fachowy montaż i certyfikowane produkty

Wybór odpowiednich drzwi balkonowych to jednak nie wszystko. Dopełnieniem całości powinien być stabilny, fachowy montaż, dzięki któremu cała konstrukcja antywłamaniowych drzwi balkonowych zostanie prawidłowo osadzona w ścianie. Pamiętajmy również, że gwarancję pełnej funkcjonalności zapewnią jedynie produkty certyfikowane, których klasa antywłamaniowa jest potwierdzona specjalnym atestem.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: