6 powodów, dla których warto postawić na okna wysokiej jakości

20 lutego 2015

Od okien zależy wiele – pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale mają też istotny wpływ na temperaturę panującą wewnątrz budynku czy bezpieczeństwo znajdujących się w nim osób i rzeczy. Dlatego nie warto iść na kompromisy i od razu wybrać produkt charakteryzujący się wysoką jakością! Jakie płyną z tego korzyści?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Przede wszystkim – trwałość

To podstawowa zaleta okien wysokiej klasy. Za ich powstanie odpowiada sztab projektantów oraz inżynierów, którzy dysponują szeregiem najnowszych technologii. Tworzone przez nich okna są odporne nawet na bardzo niesprzyjające warunki pogodowe (takie jak silne gradobicie), a w miarę upływu lat nie tracą ani na wyglądzie, ani na funkcjonalności.

Wygląd

W przypadku tanich okien, sprzedawanych chociażby przez markety budowlane, trudno liczyć na szczególną swobodę wyboru odnośnie do np. kolorystyki ram. Oferta firm specjalizujących się wyłącznie w wytwarzaniu okien oraz drzwi wysokiej jakości jest znacznie bogatsza, dzięki czemu każdy może dobrać je zależnie od własnych, indywidualnych preferencji. By ułatwić wybór klientom, Internorm wprowadził podział swoich produktów na specjalne linie stylistyczne: studio (nacisk na minimalizm, a także oszczędną formę okien i drzwi), home pure (proste linie, nowoczesny design), home soft (harmonijność i łagodność form) oraz ambiente (styl klasyczny, tradycyjne wzornictwo).

Bezpieczeństwo

Materiały najwyższej jakości oraz staranny montaż skutkują podwyższoną odpornością danego okna na włamanie. Solidne modele oprą się nie tylko niesprzyjającej pogodzie, ale także – przez określony certyfikatami bezpieczeństwa czas – osobie próbującej wtargnąć do wnętrza budynku. Przestępcy na ogół próbują nie tyle wybić szybę, co ją podważyć, bo tylko takie działanie wiąże się z niepowodowaniem zbędnego hałasu. Wytrzymałe okucia, stosowane we wszystkich oknach oferowanych przez Internorm, skutecznie utrudniają takie postępowanie. Inni producenci, szczególnie ci kładący nacisk na niską cenę, często starają się zmylić klienta, np. podając klasę antywłamaniową odnoszącą się wyłącznie do szyby, a nie do całego okna.

Oszczędność

Na oknach nie warto oszczędzać, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na koszt utrzymania budynku. Spory problem stanowi „uciekające” przez nie ciepło; szacuje się, że jest to około 25% – 30% energii w przypadku domu wyposażonego w standardowe okna. Są jednak egzemplarze tworzone specjalnie z myślą o tym, by minimalizować te straty – to tzw. okna pasywne. Nie należy ich mylić z energooszczędnymi, które również zapobiegają nadmiernej utracie ciepła, ale w mniejszym stopniu. O tym, czy dane okno zostanie zaklasyfikowane do jednej z tych dwóch kategorii, decydują zaawansowane testy laboratoryjne. Pozwalają one ustalić współczynnik Uw dla danego modelu – w przypadku okien pasywnych musi on wynosić mniej niż 0,85 W/m2K (po zabudowaniu). Wszystkie okna w ofercie Internorm spełniają te wymagania.

 Zaufanie

Wieloletnia gwarancja to znak, że producent dba o jakość swoich wyrobów, a tym samym – satysfakcję klientów. Warto jednak pamiętać, że w przypadku okien gwarancja odnosi się wyłącznie do ich poszczególnych elementów i traci ważność w wyniku nieprawidłowej konserwacji lub błędów popełnionych podczas montażu. Trwałość to główna cecha produktów Internorm, dlatego firma udziela nawet dziesięcioletniej gwarancji na poszczególne swoje wyroby. Przez trzy dekady zapewnia natomiast profesjonalną obsługę wszystkich okien i drzwi znajdujących się w jej ofercie. Ten trzydziestoletni okres zaczyna się w dniu produkcji danego egzemplarza i nie obejmuje jedynie napraw ramy (tj. ościeżnicy oraz skrzydła).

Satysfakcja

Firma Internorm od początku swojego istnienia stara się przede wszystkim zadowolić klientów – 50 lat obecności na rynku świadczy o tym, że to słuszne podejście. Dlatego warto zdecydować się na solidne i nowoczesne okna, które zachowają pełnię swojej funkcjonalności nawet wówczas, gdy widziany przez nie świat zmieni się nie do poznania.

Dobór okien to kwestia indywidualna – skorzystaj z analizy projektu

Okna powinny być dobrze dopasowane do potrzeb klienta. Dlatego w Internorm oferujemy całkowicie bezpłatną usługę analizy projektu. Sprawdzimy Twój projekt architektoniczny pod kątem poprawności rozplanowania i optymalizacji stolarki okiennej i drzwiowej. Kliknij baner poniżej, aby dowiedzieć się więcej!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: