Wyposażenie okien, czyli co ułatwia życie

Okna chronią nas przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, zatrzymują ciepło, a także doprowadzają do pomieszczeń odpowiednią ilość naturalnego światła i świeżego powietrza.

Okna chronią nas przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, zatrzymują ciepło, a także doprowadzają do pomieszczeń odpowiednią ilość naturalnego światła i świeżego powietrza. Wybierając odpowiednie okna powinniśmy pamiętać, że dobrze dobrane wyposażenie okien może sprawić, że będą one jeszcze lepiej spełniały swoje zadania. Dopasowanie odpowiednich akcesoriów nie jest jednak prostym zadaniem. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać wyposażenie okien, aby ułatwiło nam życie.

Klamka na kluczyk                     

To z pozoru proste rozwiązanie jest nie tylko dodatkowym zabezpieczeniem okna przed ingerencją włamywaczy, ale także chroni najmłodszych domowników. O zamontowaniu okien z klamkami na kluczyk powinni więc pomyśleć przede wszystkim rodzice małych dzieci, którzy szczególnie troszczą się o swoje pociechy i chcą uchronić ciekawskich odkrywców przed niebezpieczeństwem.

 

Żaluzje z napędem elektrycznym

Ochrona przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów jeszcze nigdy nie była tak prosta. Jeśli wyposażymy nasze okna w żaluzje z napędem elektrycznym, możemy dowolnie sterować przesłonami okien za pomocą łączności radiowej. Co więcej takie rozwiązanie nie generuje dodatkowych kosztów energii. Żaluzje napędzane są energią wytwarzaną przez moduły fotowoltaiczne, a  wyprodukowany nadmiar energii gromadzony jest w akumulatorach.

Kontaktrony w ramie okna

Kontaktrony to niewielkie czujniki magnetyczne, które montowane są w ramie okna, drzwiach balkonowych lub drzwiach wejściowych. Zintegrowane z system alarmowym, uruchamiają go przy każdej, niepożądanej próbie wyważenia okna lub drzwi. Kontaktrony mają zadanie ostrzegać właściciela zanim włamywacz dostanie się do domu, dzięki czemu zyskujemy czas na reakcję w sytuacji, gdy liczy się każda minuta.

Niski próg

Idealnie dobrane drzwi balkonowe lub tarasowe powinny być przede wszystkim wygodne. Nic tak nie denerwuje domowników, jak potykanie się o niewygodny próg. Dlatego, wybierając drzwi balkonowe, powinniśmy zastanowić się nad zamontowaniem niskiego progu. Próg wykonany z włókna szklanego nie tylko ułatwi korzystanie z drzwi przesuwnych, ale też, dzięki idealnej termoizolacji, wyeliminuje ryzyko powstawania przeciągów.  

Ochrona przed owadami

Latem chętniej otwieramy okna, aby wpuścić do domu więcej świeżego powietrza. Aby zapewnić naszym domownikom dodatkową ochronę przed owadami, warto w oknach zamontować moskitiery, które skutecznie zabezpieczą dom przed komarami, meszkami czy muchami. Szczelna siatka moskitiery powinna być wykonana na miarę i idealnie dopasowana do konkretnego okna.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności