Wybieramy okno do kuchni

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które ze względu na panujące w niej specyficzne warunki, powinno być zaprojektowane ze szczególną starannością. Dlatego, wybierając okna kuchenne, nie możemy zdawać się na przypadek i podejmować pochopne decyzje, których potem będziemy żałować.

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które ze względu na panujące w niej specyficzne warunki, powinno być zaprojektowane ze szczególną starannością. Dlatego, wybierając okna kuchenne, nie możemy zdawać się na przypadek i podejmować pochopne decyzje, których potem będziemy żałować. Poniżej doradzamy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy okno do kuchni.

Funkcjonalne i praktyczne okna

Nowoczesna kuchnia to coraz częściej pomieszczenie wielofunkcyjne i serce naszego domu. Przygotowujemy w niej potrawy, chętnie przyjmujemy gości, jemy posiłki i spędzamy najpiękniejsze chwile z rodziną. Dlatego na etapie jej urządzania, starannie wybieramy projekt zagospodarowanie kuchni, zwracając uwagę na każdy detal, który może zakłócić nam wizję idealnej przestrzeni. Co jeszcze zrobić, aby nasza kuchnia była wygodna i piękna, a w codziennych czynnościach nie przeszkadzały nam nieprzyjemne zapachy i wilgoć? Możemy wybrać funkcjonalne i piękne okna, które ułatwią nam życie. Okna, które montujemy w kuchni powinny być przede wszystkim praktyczne i co bardzo ważne, proste w pielęgnacji. W pomieszczeniu, w którym gotujemy i zmywamy, wilgotność powietrza jest znacznie wyższa. Dlatego przy wyborze okien szczególną uwagę zwracajmy na sposób, w jaki się otwierają. Wybierajmy produkty, które zapewnią optymalną wentylację w pomieszczeniu. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się szybko nadmiaru wilgoci, ale także nieprzyjemnych zapachów, które często towarzyszą przygotowywaniu posiłków.

Okno uchylno-przesuwne

Projektując naszą wymarzoną kuchnię staramy się możliwie maksymalnie powiększyć przestrzeń blatów roboczych. Polecanym rozwiązaniem jest umieszczenie parapetów okiennych na wysokości blatów, dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń do pracy. Niestety takie rozwiązanie ma również swoje wady. W czasie wietrzenia korzystanie z dodatkowych blatów skutecznie utrudni nam skrzydło okienne. W nowoczesnych kuchniach problem ten rozwiązany jest przez zamontowanie w kuchni okna uchylno-przesuwnego. Tak zaprojektowane okno możemy otworzyć na dowolną szerokość i dostosować dopływ świeżego powietrza do danej sytuacji. Wietrzenie kuchni jeszcze nigdy nie było takie proste. Dodatkową korzyścią takiego rozwiązania jest maksymalne doświetlenie naszej kuchni naturalnym światłem.

Ważnym aspektem przy zakupie okien kuchennych są także akcesoria okienne, takie jak rolety lub żaluzje, które latem chronią pomieszczenia w naszym domu przed przegrzaniem. Dobrze jeśli osłony okienne w kuchni będą zamontowane od zewnątrz albo w przestrzeni międzyszybowej. Dzięki temu oszczędzimy sobie trudu częstego czyszczenia rolet lub żaluzji, a nasze okno będzie w pełni funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności