Wybieramy okna do sypialni!

Przeciętny człowiek w łóżku spędza jedną trzecią swojego życia, dlatego tak dużą wagę przykłada się do wygodnego urządzenia sypialni. Duże łóżko, piękne meble i akcesoria to jednak nie wszystko, co możemy zrobić, aby poprawić komfort naszego odpoczynku. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym..

Przeciętny człowiek w łóżku spędza jedną trzecią swojego życia, dlatego tak dużą wagę przykłada się do wygodnego urządzenia sypialni. Duże łóżko, piękne meble i akcesoria to jednak nie wszystko, co możemy zrobić, aby poprawić komfort naszego odpoczynku. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem każdej sypialni są odpowiednio dobrane okna. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze okien, aby poprawić jakość swojego snu?

Odpowiednia wentylacja i wyciszenie sypialni

Najważniejszym kryterium przy wyborze okien do sypialni są ich parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Ciepłe okna dobrej jakości na pewno przełożą się na poprawienie komfortu naszego snu. Planując zakup okien pamiętajmy, że najlepiej śpimy w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu. Zadbajmy więc o to, aby model, który wybieramy miał zarówno możliwość mikrowentylacji, czyli wietrzenia za pomocą rozszczelnienia okna, jak i opcję pełnego otwarcia. Jeśli nie lubimy często otwierać okien, w obawie o nadmierne wychłodzenie pomieszczenia lub hałasy na zewnątrz, możemy zdecydować się na zamontowanie nawiewników lub wybrać okna z wywietrznikami wmontowanymi w ramę. Takie rozwiązanie proponuje firma Internorm, która nowoczesne wywietrzniki z wymiennikami ciepła wbudowuje w nowe okna KF 500 linii home pure. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania w wywietrzniku specjalnego filtru, który ochroni naszą sypialnię przed pyłkami i zanieczyszczeniami z zewnątrz i tym samym zapewni zdrowy sen alergikom.

Okna sypialni powinny zapewniać również odpowiednie tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz. Jeśli nasz dom znajduje się w pobliżu szkoły lub ruchliwej ulicy, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na dobrą izolację akustyczną naszych okien. Dźwiękoszczelna szyba i wyciszające rolety sprawią, że w sypialni będziemy mogli odpocząć po długim i męczącym dniu.

Żyj w zgodzie z własnym rytmem

Każdy z nas ma inny tryb życia i inne przyzwyczajenia. Jedni lubią zrywać się skoro świt i są najbardziej wydajni w godzinach przedpołudniowych. Inni wolą dłużej się wysypiać i pracować do późna. Wybór odpowiednich okien do sypialni i akcesoriów okiennych, może pomóc nam żyć zgodnie z własnym rytmem. Osoby, które są typem sowy, powinny zadbać, aby okna ich sypialni usytuowane były na północ lub na zachód. Jeśli taki układ jest niemożliwy z pomocą mogą przyjść automatycznie sterowane rolety zewnętrzne, dzięki którym każda sowa będzie mogła dowolnie przedłużać sobie noc. Skowronki, które lubią wczesne wstawanie, powinny mieć okna wychodzące na wschód. Dzięki temu będą mogły budzić się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dla osób, które lubią chwytać dzień, szczególnie polecane są okna o dużych przeszkleniach, dzięki którym mogą maksymalnie wykorzystać energię płynącą ze słońca.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności