Wybieramy okna do domu pasywnego

Dotychczas największą zachętą do zbudowania bądź zakupu domu pasywnego była prosta kalkulacja: dzięki wielokrotnie zmniejszonemu apetytowi na energię takiej inwestycji, nieco wyższe koszty jej wybudowania zwrócą się wraz z latami eksploatacji.  

Znaczenie okien w budownictwie pasywnym

Z punktu widzenia energooszczędności, okna stanowią jeden z najważniejszych punktów domu. Źle dobrane lub nieprawidłowo zamontowane, mogą stać się mostkiem termicznym, przez który uciekać będzie nawet 30 procent ciepła z budynku (nie mówiąc już o poważniejszych problemach w rodzaju na przykład pleśni na ścianach spowodowanej przez kondensację pary wodnej). Szczególnie ważny jest dobór okien do budynków pasywnych, w których najwyższe parametry izolacyjne są absolutnym priorytetem, pozwalającym spełnić wymagania stawiane tego rodzaju budownictwu. Podejmując decyzję o wyborze okien do domu pasywnego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. 

Internorm jest jednym z najbardziej doświadczonych na świecie producentów tworzących drzwi i okna do domów pasywnych i zanim w Polsce popularne były rozwiązania energooszczędne, nie mówiąc nawet o pasywnych, austriacka firma specjalizowała się w dostarczaniu rozwiązań do tego typu budownictwa. Tylko w przypadku tej firmy aż 9 produktów posiada Certyfikaty Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt. Co więcej, mimo, że nie wszystkie konfiguracje okien posiadają taki certyfikat, to w większości spełniają wymagania stawiane przez budownictwo pasywne. 

Okna-do-domu-pasywnego-home pure

Idealne okna pasywne: nowoczesne PCV

Osobom szukającym idealnych okien pasywnych w kolekcji Internorm najbardziej polecić można, w zależności od preferowanego designu, wykonany z PCV model KF405. Produkt ten spełnia standardy okna pasywnego, ponieważ jego izolacyjność cieplna może wynosić Uw do 0,71 W/m2K, co potwierdzone jest stosownymi certyfikatami. Okno wyposażone jest także w specjalne trzyszybowe oszklenie SOLAR pozyskujące dodatkową energię ze słońca. Dodatkowym atutem wydaje się być oryginalne wzornictwo – skrzydło okna wykonane jest w całości ze szkła, efektem czego jest brak różnicy w wyglądzie od zewnętrznej strony pomiędzy oknami stałymi a otwieranymi. Kolejną ciekawostką jest możliwość zatynkowania okna z trzech stron, dzięki czemu z zewnątrz widoczna będzie tylko szyba.

Naturalne drewno, odporne aluminium

Okna drewniane z zewnętrzną nakładką aluminiową stają się coraz bardziej popularne. Internorm proponuje zestaw HV 440 o wyjątkowej stylistyce. Z oszkleniem 3light okno uzyskuje poziom izolacyjności cieplnej na poziomie Uw do 0,63Wm2K. Warto dodać, że izolacyjność dźwiękowa już w wersji seryjnej osiąga imponujący poziom 43dB (na życzenie 45dB).  Ciekawym dodatkiem jest wbudowana między szybami ochrona przeciwsłoneczna w postaci żaluzji lub plisy, którą można sterować tradycyjnie, albo za pomocą silniczka elektrycznego zasilanego modułem fotowoltaicznym (dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy kucia bruzd pod przewody i dodatkowo oszczędzamy energię). Na uwagę zasługuje też połączenie drewna z nakładką aluminiową – najdoskonalsze obecnie na rynku rozwiązanie pozwalające na jednoczesne obcowanie z poczuciem naturalności, które daje drewno oraz odpornością na warunki atmosferyczne i bezobsługowością aluminium.

 

 

Obydwa modele posiadają certyfikat Instytutu z Rosenheim – jest to prawdopodobnie najlepsza z możliwych rekomendacji i swoista gwarancja, że prawidłowo zamontowane okno doskonale sprawdzi się w budownictwie pasywnym.

Więcej o ofercie okien Internorm tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności