Ukryte okucia w standardzie – tylko w Internorm

Firma Internorm jako jedna z niewielu na rynku stosuje we wszystkich modelach swoich okien całkowicie ukryte okucia. Jest to rozwiązanie ułatwiające użytkowanie okien a dodatkowo bardzo estetyczne.

Nie tylko ukryte – już w ogóle schowane

W modelu KF500 wystające rolki zastąpione zostały klapkami ryglującymi połączonymi w niewidoczny sposób w komorach profilu skrzydła. Unikalne rozwiązanie powstałe dzięki współpracy Internorm z firmą Winkhaus ma szereg praktycznych zalet, które postaramy się poniżej przybliżyć na podstawie jednego z najbardziej zaawansowanych zestawów okiennych firmy – wykonanego z PCV modelu KF500.

Koniec z regulacją 

Większość z nas zna zapewne nieprzyjemne uczucie, kiedy po pewnym czasie użytkowania wzajemne spasowanie rolek zasuwnic i zaczepów pogarsza się, a okno zaczyna „haczyć” przy otwieraniu i zamykaniu. W następstwie zazwyczaj prowadzi to do niezaplanowanych wydatków na regulację dokonywaną przez fachowców. W oknach takich jak KF500, wyposażonych w opisywany system I-Tec, problem ten nie występuje ponieważ rozwiązanie ma na tyle duży „luz” regulacyjny, że nawet spore opadnięcie skrzydła nie powoduje kłopotów z funkcjonowaniem zestawu.

Łatwe sterowanie okuciami

W standardowych oknach sterowanie klamką i okuciem wymaga zastosowania pewnej siły, ponieważ stalowe rolki zasuwnic nachodzące na zaczepy stawiają opór wynikający z wzajemnego tarcia. W rozwiązaniu stosowanym przez Internorm problem ten w ogóle nie występuje, dzięki czemu okna mogą być z łatwością użytkowane także przez osoby starsze i schorowane.

Komfort i estetyka

Utrzymanie ościeżnicy KF500 w czystości jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych okien, ponieważ nie ma w niej elementów ryglujących. Są one całkowicie ukryte w skrzydle, a między nimi znajduje się gładka, łatwa do umycia powierzchnia. Rozwiązanie takie znacznie poprawia też estetykę zestawu, którego linii nie zakłócają żadne wystające elementy.  

Bezpieczeństwo

Opisywana technika ryglowania w połączeniu ze specjalnym systemem oszklenia I-Tec - polegającym na wklejaniu szyby z ramą wzdłuż wszystkich krawędzi -  sprawia, że KF500 jest też oknem wyjątkowo bezpiecznym: już w wersji standardowej model ten osiąga najwyższą klasę odporności na włamanie RC2.

Obejrzyj film i zobacz jak działają okucia w KF500

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności