Tradycyjny projekt domu - jakie okna wybrać?

Wprawdzie współczesne budownictwo dąży do minimalizmu, jednak tradycyjne domy wciąż cieszą się popularnością wśród koneserów architektury. Zarówno w kontekście nowych budynków powstających według klasycznych projektów, jak i renowacji zabytkowych budowli, do czynienia mamy z naturalnymi..

Wprawdzie współczesne budownictwo dąży do minimalizmu, jednak tradycyjne domy wciąż cieszą się popularnością wśród koneserów architektury. Zarówno w kontekście nowych budynków powstających według  klasycznych projektów, jak i renowacji zabytkowych budowli, do czynienia mamy z naturalnymi materiałami takimi jak kamień, drewno, cegła i czerwona dachówka czy blacha miedziana. A jakie okna pasować będą do konserwatywnych fasad? Oczywiście produkty z serii ambiente firmy Internorm.

Unikalny wygląd starej – lub stylizowanej na klasyczną – architektury wymaga dużej dbałości o szczegóły. Częstym błędem popełnianym podczas budowy współczesnych pseudo-dworków jest popadanie w kicz, który najlepiej obrazują znane z polskich krajobrazów kolumienki i wieżyczki nie współgrające z nowoczesnymi elementami, takimi jak chromowana metaloplastyka czy okna z taniego plastiku. Budowa czy remont domu w tradycyjnym stylu muszą mieć więc całościowy charakter i uwzględniać wszystkie elementy konstrukcyjne i wykończeniowe.

Aby zadbać o jednolite stylistycznie fasady należy więc skorzystać z dedykowanych rozwiązań, jakimi z pewnością są okna z linii stylistycznej ambiente. Ich unikalny wygląd powoduje, że nadają one szczególnego klimatu stonowanym obiektom o tradycyjnych ambicjach. Okna z tej serii dostępne są zarówno w wersji drewniano-aluminiowej jak i plastikowo-aluminiowej.

Łagodna, harmonijna estetyka serii ambiente to tylko jedna z wielu jej zalet. Dzięki najnowszym technologiom, które kryją się za klasycznym charakterem, okna tej linii cechują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi o czym świadczy bardzo niskie współczynnik przenikania ciepła np. w oknie HF 310 Uw do 0,69 W/m²K.

Prawdziwie indywidualny wybór

Wprawdzie okna Ambiente stworzone są specjalnie z myślą o tradycyjnej architekturze, to ich ostateczny wygląd zależy tylko od indywidualnych oczekiwań. Oprócz wspomnianych materiałów (od strony zewnętrznej do wyboru długowieczne PCV lub odporne na warunki atmosferyczne aluminium, wewnątrz do wyboru jest PCV, okleiny do PCV i naturalne drewno) dobrać możemy również odpowiedni kolor, szybę, klamkę oraz design. 

Okna Ambiente oferują również bogaty wybór szprosów: naklejane lub wbudowane o różnych szerokościach, a także unikalne i eleganckie szprosy złote i ołowiane.

Chcesz sprawdzić cenę okien Internorm? Wystarczy wypełnić formularz. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności