Świeże powietrze w domu, czyli wentylacja w oknach

Pomieszczenia należy wietrzyć, aby uniknąć rozwoju bakterii i grzybów oraz wzrostu wilgotności powietrza, która ma nie najlepszy wpływ na nasze zdrowie. „Wietrz mieszkanie przez 5 minut 2–4 razy każdego dnia, aby zapewnić dobrą wymianę powietrza” – piszą eksperci, ale nie zawsze częste wietrzenie jest możliwe, a w chłodniejszych miesiącach ma negatywny wpływ na nasz domowy budżet – wietrzenie zimą powoduje obniżenie się temperatury w mieszkaniu, przekładając się na wzrost kosztów ogrzewania. Czy problem ten można w ogóle rozwiązać?

Potrzeba matką wynalazku

Wymiana powietrza w pomieszczeniu jest potrzebna, jednak wysokie koszty ogrzewania nie napajają nas optymizmem. Firma Internorm proponuje rozwiązanie, które nie zmusza Cię do podejmowania kompromisowych decyzji. Okna tego producenta wyposażone są w technologię I-tec Wentylacja, czyli wentylację zintegrowaną z oknem, pozwalającą na odzyskanie 93% ciepła z wypuszczanego powierza. Podczas wymiany powietrza okno pozostaje zamknięte, co przekłada się na większą efektywność energetyczną, bezpieczeństwo domowników i bardzo dobre warunki dla alergików.

Inne systemy wentylacji nie uwzględniają funkcji poszczególnych pomieszczeń w domu. Co to oznacza? „Traktują” je wszystkie w ten sam sposób, zapewniając taką samą wentylację w każdym z nich. I-tec Wentylacja ma nad nimi znaczącą przewagę. Otóż wentylacja jest zintegrowana z ramą okna i możemy ją uruchomić dla każdego okna osobno. Trzeba zauważyć, że wilgotność powietrza w pomieszczeniach różni się w zależności od ich przeznaczenia. Powszechnie wiadomo jest, że w kuchni i łazience poziom wilgotności będzie wyższy. W salonie w ciągu dnia zużycie tlenu będzie wyższe niż w sypialni, z kolei nocą będzie odwrotnie. Wentylacja w każdym pomieszczeniu powinna być więc traktowana indywidualnie z uwzględnieniem jego przeznaczenia i użytkowania.

Okna-z-wentylacja-I-tec-Internorm

Zalety innowacyjnej wentylacji zintegrowanej z oknem

Każde pomieszczenie jest wentylowane osobno, a więc indywidualnie dostosowujemy proces zarządzania świeżym powietrzem w zależności od warunków w danym pokoju. Maksymalnie został ograniczony udział człowieka przy wentylacji przez okno bez jego otwierania, odbywa się ona w sposób ciągły, automatycznie dochodzi do odprowadzenia wilgotnego powietrza i szkodliwych substancji. Świeże powietrze to również zdrowe powietrze, mające kluczowe znaczenie dla Twojego samopoczucia. I-tec Wentylacja wyposażona jest w zintegrowany wymiennik ciepła pozwalający na odzyskanie go na poziomie nawet 93%. Nie zapominajmy też o kwestii bezpieczeństwa. Otwarte okno, szczególnie w domku jednorodzinnym i mieszkaniu na parterze, to zachęta dla potencjalnego włamywacza. Podczas wentylacji okno jest zamknięte, co oznacza, że możesz spać zdrowo i spokojnie.

Wentylacja przez okno stanowi nowy standard zdrowego powietrza w mieszkaniu w trosce o Twoje samopoczucie, bezpieczeństwo i komfort.

Zobacz okna, które możemy wyposażyć  w system I-tec Wentylacja: KF 500 i KF 410!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności