Scandi boho – wnętrza łączące minimalizm z awangardą

Kolorowe wiklinowe kosze z pampasami postawione tuż obok nowoczesnych i minimalistycznych mebli w stylu skandynawskim – tak właśnie wygląda wnętrze w stylu scandi boho. To eklektyczne połączenie szturmem podbiło Instagrama i cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. Na czym dokładnie polega scandi boho?

 1. Scandi boho – co to jest?
 2. Wnętrza w stylu scandi boho – jak wyglądają?
  Paleta kolorów we wnętrzu boho scandi
  Materiały, które definiują styl boho scandi
  Meble charakterystyczne dla stylu scandi boho
  Dekoracje do kolorowego stylu skandynawskiego
 3. Jakie okna wybrać do stylu boho scandi?
  Dekoracje okienne, które podkreślą styl scandi boho

Scandi boho – co to jest?

Styl scandi boho to inaczej styl skandynawski z elementami boho. W takiej aranżacji proste i minimalistyczne formy, które charakteryzują styl skandynawski, uzupełniane są o eklektyczne i kolorowe dekoracje boho.

Takie połączenie, w której użyty jak styl skandynawski i boho, jest dużą nowością w branży aranżacji wnętrz, jednak potwierdza ono słynne przysłowie, że "przeciwieństwa się przyciągają" – nawet w dekoracji wnętrz.

Ze względu na spora ilość nowoczesnych dekoracji w stylu scandi, takie aranżacje dość często są określano jako styl modern boho, w którym bohemiczne dodatki łączone są z duchem nowoczesności.

Wnętrza w stylu scandi boho – jak wyglądają?

We wnętrzach scandi boho możesz łączyć kolorowe dekoracje boho z nowoczesnymi dodatkami w stylu skandynawskim.

Paleta kolorów we wnętrzu boho scandi

W aranżacji wnętrza scandi boho podstawę stanowi neutralna paleta barw. Najczęściej ściany i meble mają jasne kolory. Kremy, beże czy biel są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem.

Skandynawska monotonność aranżacji przełamywana jest eklektyzmem dekoracji w stylu boho, które dość często zawierają bardzo barwne akcenty. Biel uzupełniania jest m.in. przez róż, czerwień, niebieski czy zieleń. Ten ostatni kolor najczęściej podkreślany jest przez rośliny, których nie może zabraknąć w mieszkaniu scandi boho.

dom w stylu skandynawskim

Materiały, które definiują styl boho scandi

Materiały są wspólnym mianownikiem stylu boho i skandynawskiego. W tym przypadku nie będziemy łączyć przeciwieństw, gdyż podstawą obu styli wnętrzarskich są naturalne materiały.

Wszelkie dodatki i meble wykonane z drewna, bawełny, lnu, kamienia czy skóry są jak najbardziej pożądane. Nie powinno także zabraknąć rattanu, który jest bardzo typowym materiałem dla mieszkania scandi boho.

Meble charakterystyczne dla stylu scandi boho

W przypadku mebli należy połączyć cechy skandynawskie z bohemicznymi. W takich aranżacjach nowoczesne meble w jasnych odcieniach uzupełniane są o meble boho o bardzo eklektycznym charakterze. Nierzadko styl boho łączy etniczne i bogato zdobione meble z bardzo prostymi formami. I takie połączeni sprawdzi się także w stylu scandi boho.

Dekoracje do kolorowego stylu skandynawskiego

Mieszkanie w stylu scandi boho łączy w sobie geometryczne dekoracje z bardzo awangardowymi dodatkami boho. Bardzo popularne są dekoracje z wikliny czy rattanu. Na ścianach tuż obok nowoczesnych luster nierzadko wiszą makramy czy łapacze snów wyplecione z bawełnianego sznurka.

Bardzo charakterystyczną cechą są także plecione dywany, które przedstawiają przeróżne etniczne wzory. Salon scandi boho bez takiego dodatku będzie wydawał się niedokończony. Taka dekoracja ma bardzo mocne nawiązanie do francuskiej cyganerii, która jest pierwotną inspiracją dla boho.

Sypialnia w stylu scandi boho powinna obfitować w przyjazne materiały. Bawełniane czy lniane tkaniny uzupełnione o plecione z wełny koce dodadzą przytulności aranżacji i doskonale oddadzą styl modern boho.

duże przeszklenia nowoczesne wnętrze scandi boho (Duże)

Jakie okna wybrać do stylu boho scandi?

Ze względu na to, że styl boho scandi stawia raczej na naturalne materiały, to do takiego domu najlepiej wybrać drewniane okna. Tańszą alternatywą mogą być także okna PCV w jasnych kolorach bądź w drewnopodobnej okleinie.

Dekoracje okienne, które podkreślą styl scandi boho

Spora popularność stylu modern boho sprawia, że na rynku dostępnych jest coraz więcej dekoracji, które doskonale wpisują się w takie aranżacje.

Z pewnością w stylu boho scandi doskonale sprawdzą się zasłony z makramami bądź zasłony sznurkowe. Takie dekoracje wpisza się w bohemiczny styl urządzania wnętrz.

Z drugiej strony dekoracje okienne mogą także przybrać bardziej skandynawski charakter i mieć formę minimalistycznych zasłon.

Wyślij zapytanie Okna i drzwi pasywne

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności