Rolety zewnętrzne – zalety i sposób montażu

Rolety zewnętrzne – zalety i sposób montażu

Zalety

Przy obecnym natężeniu ruchu, zwłaszcza w miastach i przy ruchliwych drogach, skuteczne odizolowanie się od otoczenia jest szczególnie ważne. Dzięki swojej konstrukcji rolety zewnętrzne są doskonałym sposobem na obniżenie poziomu hałasu, a także chronią nas przed zbyt dociekliwymi sąsiadami. Istotną zaletą rolet zewnętrznych są również ich właściwości termoizolacyjne i przeciwsłoneczne. W lecie zapewniają one zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi i zmniejszają koszty klimatyzacji. W zimie służą one natomiast jako dodatkowa bariera dla ciepła uciekającego z budynku, dzięki czemu zdecydowanie mniej zapłacimy za ogrzewanie.

Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzają się jako dodatkowe zabezpieczenie okien przed deszczem, śniegiem, gradem, wiatrem i słońcem. Każde z tych zjawisk ma potencjalnie niszczącą siłę i może doprowadzić do znacznego zmniejszenia się trwałości okien, niezależnie od tego czy wykonane są z PCV czy z aluminium. 

Jak montować ? 

Rolety i żaluzje elewacyjne są coraz częściej wykorzystywane jako osłony przeciwsłoneczne, dodatkowa osłona termoizolacyjna ale przede wszystkim jako zapewnienie poczucia prywatności. Montaż na pozór prosty powinien uwzględniać straty energetyczne które wiążą się z instalacją kaset. Ważne jest aby na etapie projektowania przewidzieć odpowiednią warstwę izolacyjną na elewacji. Aby ukryć puszkę rolety oraz dodatkowo poprawić parametry termoizolacyjne nie powinna ona być mniejsza niż 20 cm. Dla jeszcze lepszej  izolacji można wysunąć zestaw okno plus roleta poza obrys muru a przestrzeń pomiędzy kasetą u licem ściany również zaizolować warstwą polistyrenu (XPS), wełny mineralnej bądź styropianu. 

Poniżej przedstawiamy zdjęcie najlepszego sposobu montażu rolety zewnętrznej. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

4.00 / 5 (3 głosy)