Rolety zewnętrzne – jakie wybrać, kiedy montować?

Chcemy, aby w temperatura w naszym domu była zawsze idealna. Latem uciekamy przed panującym na zewnątrz gorącem, zimą przed chłodem. Właściwy komfort cieplny pomieszczeń pomogą nam utrzymać rolety zewnętrzne, które dodatkowo ochronią nas przed hałasem z zewnątrz, nieproszonymi gośćmi i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Poniżej postaramy się pomóc w wyborze odpowiednich rolet i odpowiemy na pytanie, kiedy najlepiej podjąć decyzję o ich montażu.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Obecnie rolety zewnętrzne możemy dowolnie dopasować do naszych potrzeb. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. W zależności od sposobu montażu, rolety zewnętrzne dzielimy na rolety elewacyjne, zwane również natynkowymi lub podtynkowe. W pierwszym przypadku kaseta rolety montowana jest na elewacji. Skrzynka, w której chowany jest pancerz rolety, może być okrągła lub prostokątna. Rolety podtynkowe zgodnie ze swoją nazwą, posiadają skrzynkę chowaną przed oknem w nadprożu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kaseta rolety jest niewidoczna, nie ingerując w wygląd elewacji budynku. Jest to również najlepsze rozwiązanie dla osób budujących domy energooszczędne i pasywne.

23. Rolety zewnętrzne - Schlotterer

Inną propozycją mogą być minirolety naokienne. W przypadku minirolet skrzynka i prowadnice montowane są bezpośrednio na ramie okna. W zależności od wymagań klienta skrzynka takiej rolety może zostać ukryta pod warstwą tynku (w wersji z nośnikiem dla tynku). Minirolety są całkowicie zintegrowane z oknem, dlatego dostarczane są przez producenta w wersji kompletnej. W zależności od naszych potrzeb wszystkie rolety mogą być sterowane manualnie lub elektrycznie. Aby dodatkowo zwiększyć funkcjonalność okien, można je połączyć z moskitierą. Minusem tego rozwiązania jest mostek termiczny, który tworzy roleta. 

Kiedy montować rolety?

Montaż rolet zewnętrznych najlepiej zaplanować przy wyborze projektu lub na wstępnym etapie prac budowlanych. Dzięki temu możemy zdecydować się na dowolny rodzaj rolety, również te montowane podtynkowo. W przypadku, gdy chcemy całkowicie ukryć skrzynkę rolety w nadprożu, powinniśmy pamiętać o ociepleniu kasety. Dodatkowa, przynajmniej 20 cm warstwa izolacyjna, powinna wystarczyć, aby w miejscu zamontowania skrzynki nie dochodziło do tworzenia się mostków termicznych. Takie rodzaj rolet ma również jeszcze jedną zaletę: dzięki całkowitemu ukryciu kasety po zwinięciu roleta nie zacienia okna szyby i światło słoneczne może wpadać do domu przez całą powierzchnię okna. 

Osoby, które decydują się wymianę okien lub całościową renowację budynku, mogą zdecydować się na rolety elewacyjne lub zintegrowane z oknem minirolety Rozwiązanie to wymaga jedynie minimalnej ingerencji w elewację, a korzyści wynikające z zastosowania rolet zewnętrznych są nieporównywalnie większe niż w przypadku żaluzji czy zasłon. Pamiętajmy, że niezależnie od sposobu montażu, zainstalowanie rolet może przyczynić się do poprawy komfortu cieplnego naszego domu.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności