W dniach 31.01 – 3.02.2023 nasz Showroom na ul.Wołoskiej 9A w Warszawie jest zamknięty - jesteśmy na Targach Budma w Poznaniu. Zapraszamy do nas od poniedziałku 6.02.

Wyślij zapytanie

WYCENA

Rolety antywłamaniowe – jakie spełniają funkcje?

Rolety stanowią nie tylko estetyczną zasłonę dla okien, ale również skuteczną barierę przed intensywnym, naturalnym światłem. Kupując je, należy zwracać uwagę na ich wygląd oraz zastosowanie. Poza standardowymi roletami, producenci oferują swoim klientom modele antywłamaniowe. Czym się one charakteryzują? Kiedy warto je zastosować?

Rolety zewnętrzne – jakie wybrać?

W obrębie rolet antywłamaniowych wyróżnia się modele elewacyjne, podtynkowe i nadstawne. Pierwsze z nich stanowią najbardziej popularne rozwiązanie ze względu na możliwość ich montażu na późniejszym etapie realizacji projektu budynku. Rolety te mają aluminiową budowę z rewizyjną pokrywą, znajdującą się z przodu kasety. Modele elewacyjne montuje się bezpośrednio na budynku lub we wnęce okiennej. Ich największe zalety to wytrzymałość oraz użyteczność.

Kolejny rodzaj stanowią rolety podtynkowe, które podobnie jak modele natynkowe, mają aluminiową budowę. Pokrywa rewizyjna znajduje się natomiast pod spodem skrzynki. Przed montażem rolet podtynkowych niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej wnęki nadprogowej. Warto zaznaczyć, że model ten najlepiej sprawdza się w przypadku projektowanych domów, a nie już istniejących. Ich największą zaletę stanowi energooszczędność. Rolety podtynkowe są świetnym rozwiązaniem dla klientów, lubiących elegancję i oryginalny design.

Ostatni typ rolet zewnętrznych to produkty mające pokrywę rewizyjną z tyłu lub pod spodem skrzynki wykonanej z tworzywa sztucznego. Skrzynkę zakłada się na ramę okienną, a następnie cały zestaw umieszczany jest we wnęce wymagającej dostosowania do wysokości kasety. Montaż rolet nadstawnych najlepiej zaplanować już na etapie projektowania domu. Jeśli chce się je wykorzystać przy modernizacji budynku, zalecana jest zmiana także okiennej stolarki.

 

Rolety_zewnętrzne_Internorm_1

Rolety czy okna antywłamaniowe?

Wielu klientów zastanawia się, które rozwiązanie jest bardziej efektywne – rolety czy okna antywłamaniowe? Doradzając im, warto wskazać zalety i wady każdego systemu. Rolety antywłamaniowe wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale i ciekawym designem. Świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych stylach. Rolety antywłamaniowe można montować na zewnątrz domu jednorodzinnego lub mieszkania w bloku. Ich solidna konstrukcja gwarantuje zachowanie prywatności oraz bezpieczeństwa.

Osłony zewnętrzne poza swoją podstawową funkcją spełniają także szereg innych zadań. Wśród nich warto wskazać:

  • ochronę przed insektami,
  • ograniczenie hałasu,
  • możliwość regulacji ilości wpadającego do wnętrza światła naturalnego.

Co więcej, rolety zewnętrzne pozwalają na polepszenie warunków termoizolacyjnych.

Okna antywłamaniowe wyposażone są w specjalne zaczepy i grzybki zabezpieczające przed ewentualnym wyważeniem przez osoby niepożądane. Ich liczba ma decydujący wpływ na stopień ochrony gwarantowanej przez konkretny model. Szyby w oknach posiadają ponadto specjalne folie, które utrudniają ich rozbicie oraz wypadnięcie ze skrzydła. Wiele modeli wyposażonych jest w specjalny mechanizm blokujący obrót klamki. Które rozwiązanie zatem warto polecić swoim klientom?

Najlepszą ochronę gwarantuje połączenie okien antywłamaniowych z roletami zewnętrznymi. Okna zapewniają bowiem całodobowe bezpieczeństwo, rolety chronią tylko wtedy, gdy są opuszczone. Warto zaznaczyć, że użytkownicy nie zawsze pamiętają o opuszczeniu osłon, kiedy wychodzą do sklepu czy pracy. Okna antywłamaniowe trudniej jest zniszczyć niż rolety zewnętrzne. Osłony są zatem świetną ochroną dodatkową.

Rolety antywłamaniowe to wielofunkcyjne rozwiązanie godne polecenia klientom budującym lub modernizującym swój dom. Warto przy tym pamiętać, że każdy typ osłon ma swoje właściwości, które należy dostosować do typu elewacji, ramy i wnęki okiennej.

Wyślij zapytanie Okna i drzwi pasywne

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności