Rodzaje rolet zewnętrznych

Poszukujesz osłon okiennych, które pozwolą Ci regulować dostępem światła do pomieszczeń, odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń z zewnątrz, a także zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz pod wpływem promieni słonecznych? Rozważ montaż rolet zewnętrznych. Współcześnie nabywcy mają do wyboru szereg rozwiązań odpowiadających ich potrzebom. Dowiedz się więcej!

Rolety zewnętrzne to coraz chętniej wybierane rozwiązanie w budynkach mieszkalnych. Kojarzą się przede wszystkim z ochroną przed mocnym światłem i zaglądaniem, jednak to nie jedyna ich zaleta. Rolety zewnętrzne znacząco poprawiają też antywłamaniowość budynkuizolację termiczną pomieszczeń. Oznacza to, że są przydatne zarówno latem, jak i zimą. Gdy jest gorąco, zapobiegają nagrzewaniu się szyb i przedostawaniu się ciepła do wnętrza, natomiast gdy jest zimno, stanowią barierę przed zimnym wiatrem, jednocześnie zapobiegając „uciekaniu” ciepła z budynku. Bardzo dobrze izolują też od hałasu, zapewniając domownikom błogą ciszę, nawet gdy trudno mówić o takiej na zewnątrz.

Obecnie rolety zewnętrze występują w wielu wariantach dostosowanych do potrzeb użytkowników. Ich montaż nie wymaga dużego remontu, dlatego jest to propozycja zarówno dla tych, którzy znajdują się na etapie budowy domu, jak i dla tych, którzy rozważają montaż rolet w już istniejącym budynku.

Podział rolet ze względu na typ montażu

Rolety zewnętrzne różnią się przede wszystkim pod względem zastosowanego systemu montażowego. Możemy wyróżnić rolety:

  • elewacyjne zewnętrzne – montowane do elewacji,
  • nadstawne zewnętrzne – montowane w całości na oknie, wymagają wymiany okien,
  • naokienne wewnętrzne – montowane we wnęce okiennej bezpośrednio do ramy okna,
  • międzyszybowe – montowane wewnątrz pakietu szybowego między trzecią a czwartą szybą.

Co wybrać? To zależy od sytuacji i Twoich preferencji. Jeśli nie chcesz wymieniać okien i ingerować w konstrukcję budynku, zamontuj rolety naokienne. Jeśli wymieniasz okna, chcesz to zrobić nieinwazyjnie i nie przejmować się późniejszym czyszczeniem rolet, zastosuj wariant międzyszybowy. Jeśli chcesz zapewnić sobie ochronę antywłamaniową i najwyższy komfort, postaw na rolety elewacyjne zewnętrzne.

Żaluzje fasadowe i inne rozwiązania

Jeżeli nie przekonują Cię rolety zewnętrzne, możesz też zdecydować się na inne funkcjonalne rozwiązania poprawiające komfort korzystania z wnętrz. Warto przyjrzeć się np.:

  • żaluzjom elewacyjnym – doskonale komponują się z nowoczesną architekturą, a poza całkowitą izolacją od świata zewnętrznego umożliwiają też jedynie częściowe przysłonięcie okna,
  • okiennicom – to rozwiązanie znane przede wszystkim z krajów śródziemnomorskich dodaje uroku elewacji oraz pozwala regulować temperaturę we wnętrzach przy jednoczesnym odgrodzeniu się od hałasu i ciekawskich spojrzeń,
  • oknom zespolonym z osłonami umieszczonymi między szybami – umieszczone wewnątrz okna żaluzje lub plisy są bardzo funkcjonalne, a dodatkowo nie wymagają czyszczenia.

W zasadzie każdy system osłon okiennych można współcześnie wyposażyć w automatykę lub zdalne sterowanie. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ jest to kolejny czynnik zwiększający komfort użytkowania rolet czy żaluzji.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności