Powłoka SolarXPlus – zalety

Budując dom, coraz częściej inwestujemy w okna pasywne. Coraz nowocześniejsze technologie produkcji okien drewniano-aluminiowych, PCV oraz PCV z nakładką aluminiową przyczyniają się do zmniejszenia strat ciepła i ograniczają występowanie mostków termicznych. Firma Internorm od lat wprowadza nowoczesne rozwiązania do oferowanych produktów, będąc pod tym względem liderem innowacji. Jedną z takich technologii, którą stosuje na wyłączność, jest powłoka SolarXPlus, na którą coraz częściej decydują się klienci. Czym jest powłoka SolarX+ i jakie są jej najważniejsze zalety?

Jak wykorzystać promienie słoneczne w termice domu?

Niezależnie od pory roku każdy z nas doskonale czuje na własnym ciele działanie promieni słonecznych. W końcu nasza skóra opala się również zimą, a ciepło promieni słonecznych jest bardzo przyjemne i wyraźnie odczuwalne. Podobny efekt następuje także w trakcie mroźnych dni, gdy przebywając w domu staniemy przy oknie. Energia promieni słonecznych w rzeczywistości w ciągu dnia ogrzewa wnętrza budynków. Zapotrzebowanie na energię spożytkowaną do ogrzewania jest wówczas mniejsze. W domach energooszczędnych i pasywnych dążymy do maksymalnego ograniczenia strat ciepła i czerpania z dostępnych zasobów. Warto wykorzystać również ciepło, które w zimowe, ale słoneczne dni zapewniają nam przyjemne promienie słoneczne.

Aż 20% więcej światła słonecznego!

W tym celu w Internorm postawiliśmy na innowacyjną technologię SolarXPlus. Dotyczy ona oszklenia okien. Obecnie zdecydowana większość dostępnych na rynku okien to okna trzyszybowe, które zapewniają lepszą izolację termiczną, zwłaszcza gdy znajdujące się pomiędzy nimi komory wypełnione są gazami o specjalnych właściwościach (kryptonem lub argonem). Z drugiej strony, obecność trzeciej szyby ma pewne wady, więc rachunek wynikający z termoizolacyjności oszklenia nie jest oczywisty. Zimą korzystamy bowiem, często nieświadomie, z dodatkowego źródła ciepła, czyli energii promieni słonecznych dostających się do wnętrza budynku przez szyby. Kolejna warstwa oszklenia niweluje ten efekt.

Jednak okna Internorm, a konkretnie znajdujące się w nich szyby, można wyposażyć w specjalną powłokę SolarXPlus. Jej obecność znacznie podwyższa bilans cieplny w mroźne, ale słoneczne dni. Dzięki tej powłoce okna trzyszybowe przepuszczają do wnętrza budynku aż 20% więcej energii słonecznej niż tradycyjne dostępne na rynku okna. To naturalne źródło ciepła przekłada się oczywiście na niższe rachunki za ogrzewanie, powłoka SolarXPlus jest więc w dłuższej perspektywie bardzo korzystną inwestycją. Warto nadmienić, że okna wykorzystujące tę technologię charakteryzują się przy okazji bardzo dobrą izolacją akustyczną, co ma znaczenie w przypadku budynków zlokalizowanych w dużych miastach lub przy ruchliwych drogach.

Oczywiście, wybierając okna z technologią SolarXPlus, nie możemy zapominać o czynnikach wpływających na doskonałą termoizolację. Należą do nich między innymi potrójne oszklenie, klejenie szyby do ramy okiennej na całym jej obwodzie czy potrójne uszczelnienie. Kluczowe znaczenie odgrywa także prawidłowy montaż okien.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności