Powłoka ECLAZ – co to jest, zalety, zastosowanie

Budując dom, coraz częściej inwestujemy w okna pasywne. Coraz nowocześniejsze technologie produkcji okien drewniano-aluminiowych, PCV oraz PCV z nakładką aluminiową przyczyniają się do zmniejszenia strat ciepła i ograniczają występowanie mostków termicznych. Firma Internorm od lat wprowadza nowoczesne rozwiązania do oferowanych produktów, będąc pod tym względem liderem innowacji. Jedną z takich technologii, którą stosuje na wyłączność, jest powłoka ECLAZ®, na którą coraz częściej decydują się klienci. Czym jest powłoka ECLAZ® i jakie są jej najważniejsze zalety?

Co to jest powłoka ECLAZ®?

Oszklenie z powłoką ECLAZ® to opatentowana przez Internorm technologia nowoczesnego szklenia, która zapewnia podwyższoną przezroczystość i przepuszcza do 10 proc. więcej światła dziennego w porównaniu ze zwykłym przeszkleniem trzyszybowym. Warto podkreślić, że przeszklenie termoizolacyjne ECLAZ®, pomimo podwyższonej przepuszczalności niebieskich promieni widma światła, zachowuje bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej Ug na poziomie 0,5 W/m2K.

Jak wykorzystać promienie słoneczne w termice domu?

Niezależnie od pory roku każdy z nas doskonale czuje na własnym ciele działanie promieni słonecznych. W końcu nasza skóra opala się również zimą, a ciepło promieni słonecznych jest bardzo przyjemne i wyraźnie odczuwalne. Podobny efekt następuje także w trakcie mroźnych dni, gdy przebywając w domu staniemy przy oknie. Energia promieni słonecznych w rzeczywistości w ciągu dnia ogrzewa wnętrza budynków. Zapotrzebowanie na energię spożytkowaną do ogrzewania jest wówczas mniejsze. W domach energooszczędnych i pasywnych dążymy do maksymalnego ograniczenia strat ciepła i czerpania z dostępnych zasobów. Warto wykorzystać również ciepło, które w zimowe, ale słoneczne dni zapewniają nam przyjemne promienie słoneczne.

Zalety przeszklenia ECLAZ®

W tym celu w Internorm postawiliśmy na innowacyjną technologię ECLAZ®. Dotyczy ona oszklenia okien. Obecnie zdecydowana większość dostępnych na rynku okien to okna trzyszybowe, które zapewniają lepszą izolację termiczną, zwłaszcza gdy znajdujące się pomiędzy nimi komory wypełnione są gazami o specjalnych właściwościach (kryptonem lub argonem). Z drugiej strony, obecność trzeciej szyby ma pewne wady, więc rachunek wynikający z termoizolacyjności oszklenia nie jest oczywisty. Zimą korzystamy bowiem, często nieświadomie, z dodatkowego źródła ciepła, czyli energii promieni słonecznych dostających się do wnętrza budynku przez szyby. Kolejna warstwa oszklenia niweluje ten efekt.

Jednak okna Internorm, a konkretnie znajdujące się w nich szyby, można wyposażyć w specjalną powłokę ECLAZ®. Jej obecność znacznie podwyższa bilans cieplny w mroźne, ale słoneczne dni. Dzięki tej powłoce okna trzyszybowe przepuszczają do wnętrza budynku aż 10 proc. więcej energii słonecznej niż tradycyjne dostępne na rynku okna. To naturalne źródło ciepła przekłada się oczywiście na niższe rachunki za ogrzewanie, powłoka ECLAZ® jest więc w dłuższej perspektywie bardzo korzystną inwestycją. Warto nadmienić, że okna wykorzystujące tę technologię charakteryzują się przy okazji bardzo dobrą izolacją akustyczną, co ma znaczenie w przypadku budynków zlokalizowanych w dużych miastach lub przy ruchliwych drogach.

Inne cechy okien z powłoką ECLAZ®

Oczywiście, wybierając okna z technologią ECLAZ® nie możemy zapominać o czynnikach wpływających na doskonałą termoizolację. Należą do nich między innymi potrójne oszklenie, klejenie szyby do ramy okiennej na całym jej obwodzie czy potrójne uszczelnienie. Kluczowe znaczenie odgrywa także ciepły montaż okien.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności