Porównanie drzwi wejściowych: aluminiowe czy drewniano-aluminiowe?

Podjęcie decyzji, jakie są dla nas najlepsze drzwi wejściowe, wiąże się z rozważeniem wielu istotnych kwestii. W tym względzie liczą się obszary związane z jednej strony z estetyką takich drzwi, z drugiej zaś bardzo ważne będzie jest to czy drzwi będą praktyczne, wytrzymałe i bezpieczne.

Na szczęście rynek daje nam tak wiele produktów, że każdy będzie w stanie spośród nich wyselekcjonować dla siebie coś rzeczywiście doskonałego. W naszym przekonaniu wybór powinien przede wszystkim opierać się o kwestie praktyczne i dlatego na tym aspekcie skupimy się w naszym porównaniu.

Oferta Internorm

Firma Internorm przygotowuje drzwi wejściowe o zróżnicowanej formie i charakterystyce, dzięki czemu z jej oferty praktycznie każdy będzie w stanie wybrać dla siebie doskonałą opcję. Można rozważać czy lepszym wyborem są drzwi aluminiowe czy może konstrukcje charakteryzujące się połączeniem drewna i aluminium. Na warsztat weźmiemy dwa modele wspomnianego producenta a więc aluminiowe drzwi AT 400 oraz drewniano-aluminiowe konstrukcje HT 400.

Estetyka

Większość klientów w pierwszej kolejności będzie zwraca uwagę na estetykę takich konstrukcji i jest to podstawowy czynnik, w ramach którego producenci nieustannie pracują nad swoją ofertą. Tutaj bardzo wiele zależy od charakterystyki budynku, w którym takie drzwi będą montowane. Klasycznie przez wieki wykorzystywaliśmy drzwi z drewna i to oczywiście one cieszyły się największym zainteresowaniem. Na obecną chwilę dla klasycznych budynków preferowanym wyborem są drzwi aluminiowo-drewniane, natomiast dla stylu nowoczesnego dobrą opcję stanowi czyste aluminium. Oczywiście kwestia estetyki uzależniona jest tak naprawdę od naszych indywidualnych upodobań, dlatego ostatecznie sami powinniśmy zdecydować, co będzie dla nas najlepszym wyborem

Drzwi z ciepłym progiem Internorm

Jakość wykonania

Od strony praktycznej najważniejsza jest dla nas jakość wykonania i ten właśnie czynnik w ostatnich latach coraz bardziej jest doceniany przez świadomych klientów w Polsce, których liczba w naszym kraju rośnie z roku na rok. Na szczęście firma Internorm w przypadku wszystkich swoich drzwi i okien dba o jakość i spośród licznych projektów wprowadza do sprzedaży tylko drzwi o najwyższych parametrach. Dlatego niezależnie czy wybierzemy aluminiowe AT 400 czy drewniano aluminiowe HT 400 możemy oczekiwać perfekcyjnej szczelności drzwi wejściowych i przenikalności ciepła na poziomie około 0,75 W/m2k. Do tego ochrona przed hałasem jest także coraz częściej poszukiwanym aspektem, a w przypadku obu wspomnianych modeli izolacyjność aksutyczna sięga nawet 35 decybeli. Producent, firma Internorm, zdecydował się postawić na doskonałe bezpieczeństwo i antywłamaniowość, dlatego w swoich drzwiach wejściowych zamontował zamek wieloryglowy. Wielopunktowe ryglowanie to obecnie najlepsza opcja podwyższająca bezpieczeństwo naszego domu, dlatego warto zapewnić sobie taką antywłamaniowość. Obie konstrukcje wśród drzwi wejściowych zaliczają się do klasy premium.

Drzwi-wejściowe-wysoka-jakość-Internorm

Dlatego niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, możemy oczekiwać, że drzwi będą wykonane perfekcyjnie i sprawdzą się pod względem funkcjonalnym. Ostateczny wybór powinniśmy więc przede wszystkim uzależnić od estetyki, na jakiej nam zależy. Indywidualne dopasowanie drzwi do naszego wnętrza sprawi, że będziemy mieli komfortowe i estetyczne rozwiązanie, a więc takie, które to nam personalnie odpowiada pod każdym względem.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności