Podświetlane drzwi wejściowe – nowoczesne rozwiązania do Twojego domu

Podświetlane drzwi Internorm

Budując dom, nie wolno zapominać o zewnętrznym oświetleniu. To kwestia nie tylko estetyki, ale też funkcjonalności i bezpieczeństwa. Szczególną uwagę należy zwrócić na strefę wejściową. To tutaj oświetlenie będzie najbardziej przydatne. Poza standardowymi rozwiązaniami możesz zdecydować się na podświetlane drzwi wejściowe. Dowiedz się więcej o tym nowoczesnym pomyśle.

Dlaczego oświetlenie wejścia do domu jest tak ważne?

Piękny dom powinien się dobrze prezentować o każdej porze. Odpowiednie oświetlenie jest ważne zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Dobrze dobrane subtelnie podkreśla kształty i faktury, dzięki czemu nabierają one po zmroku wyjątkowego charakteru. Na zewnątrz budynku znaczenie oświetlenia jest jednak jeszcze większe. To ono pozwala odnaleźć budynek w mroku i wygodnie trafić do wejścia. Zapewnia też bezpieczeństwo – dlatego dobrze oświetlony powinien być cały podjazd i ścieżka prowadząca do drzwi, a także otoczenie domu.

Jakie powinno być oświetlenie zewnętrzne?

Przy doborze oświetlenia zewnętrznego liczą się przede wszystkim walory praktyczne. Wybrane oprawy i źródła światła powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych i trwałe. Coraz więcej nabywców zwraca uwagę również na energooszczędność. Nowoczesne diody czy świetlówki pobierają niewiele prądu, przez co są ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. W oszczędzaniu energii pomocne są też czujniki ruchu. Coraz bardziej efektywne są również lampy solarne, które nie wymagają podłączenia do prądu, ponieważ są zasilane energią słoneczną.

Najważniejsze dla efektywności oświetlenia jest jednak jego odpowiednie rozmieszczenie i dobór. Światło nie może być zbyt ostre, by nie raziło i nie rozpraszało, ale powinno mieć taką jasność, by zapewnić optymalną widoczność. Problem w tym zakresie może sprawiać szczególnie sama strefa wejściowa. W jego rozwiązaniu mogą pomóc nietypowe rozwiązania – w tym zastosowanie podświetlanych drzwi.

Jakie podświetlenie drzwi wejściowych można zastosować?

Do podświetlania drzwi wejściowych używamy zazwyczaj kinkietów lub opraw umieszczonych nad nimi. To jednak nie jedyne rozwiązanie. Nowoczesności oraz funkcjonalności możesz nadać tej strefie, stosując podświetlane drzwi od Internorm. Efektowne diody ukryte w progu lub pochwycie sprawiają, że drzwi zyskują niezwykle stylowy oraz oryginalny wygląd, wspaniale komponując się z nowoczesną architekturą. Nowoczesne podświetlane drzwi będą też spełniać wysokie standardy w zakresie szczelności i solidności, szczególnie jeśli zdecydujesz się na rozwiązania od Internorm – europejskiego lidera w zakresie produkcji stolarki.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności