Pasywne okna przesuwne

Wyróżnikiem współczesnej architektury są nie tylko ostro ścięte kanty, ale przede wszystkim liczne, wielkogabarytowe przeszklenia. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej widne, a ponadto sprawiają wrażenie przestronniejszych.

Wyróżnikiem współczesnej architektury są nie tylko ostro ścięte kanty, ale przede wszystkim liczne, wielkogabarytowe przeszklenia. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej widne, a ponadto sprawiają wrażenie przestronniejszych.

A co z ciepłem?

Okna, czy też drzwi przesuwne, można często spotkać m.in. w hotelach. Jeśli jednak zamierzamy zastosować tego typu rozwiązanie we własnym domu, trzeba mieć na uwadze kilka faktów. Po pierwsze, przez tradycyjne okna „ucieka” stosunkowo dużo ciepła – im są one większe, tym większe będą jego straty. Dlatego termoizolacyjność ma szczególne znaczenie w przypadku dużych okien przesuwnych; montaż „pierwszych lepszych” może doprowadzić do tego, że zimą wnętrze domu szybko się wychłodzi. To natomiast wiąże się z wyższymi rachunkami za ogrzewanie oraz obniżonym komfortem. Z tego względu najlepiej od razu zainteresować się pasywnymi oknami przesuwnymi, a więc takimi o Uw<0,8 W/m²K.

HS 330

W ofercie Internormu można znaleźć dwa takie modele – HS 330 oraz KS 430. Pierwszy z nich to drewniano-aluminiowe okno przesuwne, którego masa może dochodzić nawet do 400kg. Nie zmienia to faktu, że porusza się ono płynnie i lekko po niskim progu wykonanym z włókna szklanego. HS 330, bez względu na swoje wymiary, pozostaje oknem pasywnym (Uw do 0,67 W/m²K). Do jego produkcji używa się dwóch materiałów – drewna oraz aluminium. Drewno odpowiada za świetne parametry termoizolacyjne okna i jest widoczne od strony wewnętrznej. Drewno, nawet najlepiej zaimpregnowane reaguje po pewnym okresie czasu z warunkami atmosferycznymi, by temu zapobiec Internorm opracował specjalną nakładkę aluminiową, która w pełni i precyzyjnie chroni drewno od strony zewnętrznej; w ten sposób okno zostaje zabezpieczone przed negatywnym działaniem warunków pogodowych. Aluminiową nakładkę można pokryć jednym z bardzo wielu dostępnych kolorów lub teksturą imitującą np. drewno – dzięki takiemu rozwiązaniu HS 330 idealnie nadaje się do zastosowania nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale również tych o bardziej tradycyjnym charakterze.

KS 430

KS 430 to okno przesuwne wykonane z PCV, ewentualnie z PCV i aluminium; wszystko zależy od tego, czy klient zechce zamówić okno wraz z nakładką aluminiową, która pozytywnie wpływa na jego wygląd oraz trwałość. Poza tym KS 430 nie różni się znacząco od przedstawionego już HS 330 – oba okna są pasywne (KS 430 ma Uw do 0,64 W/m²K, przy rozmiarze 5,8 x 2,8m, oba mają niski próg z włókna szklanego, a masa ich skrzydeł może dochodzić do 400kg. Zarówno HS 330, jak i KS 430, osiągają drugą klasę odporności na włamanie. Ich szyby wykonano ze szkła hartowanego, które w przypadku pęknięcia nie rozpada się na setki drobnych fragmentów. Ponadto oba modele doskonale się prezentują dzięki ukrytym okuciom oraz idealnie symetrycznym kształtom.

Co nie mniej ważne, przesuwne okna Internormu są kompatybilne ze wszystkimi innymi systemami okiennymi, osłonami przeciwsłonecznymi, moskitierami oraz żaluzjami fasadowymi. Nowoczesność nie musi więc wiązać się z utratą prywatności czy brakiem komfortu. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności