Okna w kolorze „złoty dąb” – w sam raz do tradycyjnej architektury

Drewno kojarzy się z domowym ciepłem i od zarania dziejów jest wykorzystywane w budownictwie. Poszczególne jego gatunki uchodzą za..

Drewno kojarzy się z domowym ciepłem i od zarania dziejów jest wykorzystywane w budownictwie. Poszczególne jego gatunki uchodzą za pospolite (np. sosna) lub szlachetne; dąb zdecydowanie należy do tej drugiej grupy i właśnie dlatego do starego budynku warto wybrać okna Internorm w kolorze „złoty dąb”.

Gdy nowoczesność styka się z tradycyjną architekturą

W Polsce można znaleźć wiele budynków, które różnią się stylem architektonicznym, choć łączy je jedno: długa historia. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wszystkie ramy okienne wykonywano wyłącznie z drewna, którego podstawową wadą jest wrażliwość na warunki pogodowe. Obecnie klienci mają do wyboru modele wykonane również z PCV lub aluminium; ich montaż w wiekowym domu to dobre posunięcie z ekonomicznego punktu widzenia (wysoka trwałość w stosunku do okien wykonanych wyłącznie z drewna, konserwacja ograniczona do minimum, często także niższy koszt), jednak białe tworzywo sztuczne nijak nie pasuje do np. chaty wzniesionej w stylu zakopiańskim lub rezydencji z początków XX wieku. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu.

Imitacja idealna

W przypadku okien PCV-aluminiowych Internorm „złoty dąb” dostępnych jest zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony okien. Należy zaznaczyć, że „złoty dąb” nie jest kolorem w ścisłym tego słowa znaczeniu – to tzw. folia dekoracyjna, montowana od wewnętrznej strony okna wykonanego z PCV. Zalety zastosowania powłok drewnopodobnych wydają się dość oczywiste: łatwiej utrzymać je w czystości, są niepodatne na działanie wody, nie trzeba regularnie ich konserwować, nie padną też ofiarą szkodników ani pleśni, jednak zalety odnoszą się tylko w stosunku do okien PCV-aluminiowych. Wniosek? Okno pokryte folią dekoracyjną wcale nie musi wyglądać gorzej niż jego „naturalny” odpowiednik, a cechuje się znacznie większą trwałością. Internorm udziela aż dziesięcioletniej gwarancji na wewnętrzne okleinowane powierzchnie okien oraz zewnętrzną nakładkę aluminiową – dotyczy ona nienaturalnej zmiany koloru i pęknięć powstałych na okleinie i nakładce aluminiowej w wyniku działania czynników atmosferycznych. Poza „złotym dębem” w ofercie są także trzy inne folie dekoracyjne.

Oczywiście zwolennicy prawdziwego drewna są skazani na jego imitacje – Internorm oferuje wiele okien drewniano-aluminiowych. Część z nich wchodzi w skład linii stylistycznej Ambiente, która jest adresowana do osób preferujących tradycyjne style architektoniczne. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności