Okna przesuwne HS – jakie są możliwości?

Duże przeszklenia to bardzo wyraźny trend architektoniczny. Takie rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim wysoką estetyką, ale może być również niezwykle funkcjonalne. Kluczem jest jednak wybór odpowiednich okien. Świetnym rozwiązaniem okazują się pasywne okna przesuwne HS wyróżniające się niezwykłą wygodą użytkowania i doskonałymi parametrami cieplnymi. Dowiedz się więcej o możliwościach ich zastosowania!

Okna HS – właściwości i zastosowanie

Okna HS to modele podnoszono-przesuwne. Oznacza to, że ich otwarcie wymaga delikatnego uniesienia, a następnie przesunięcia skrzydła. Cała procedura jest zintegrowana z ruchem klamki, a przesuwanie odbywa się na zintegrowanym wózku, dlatego obsługa tego rodzaju okien nie wymaga wysiłku. Zamknięcie następuje zaś poprzez opuszczenie ramy, co skutkuje jej zaryglowaniem. To także bardzo bezpieczny system, ponieważ opuszczone skrzydło waży ok. 400 kg. Całość jest niezwykle funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Tego typu okna mogą też osiągać bardzo duże rozmiary, dlatego można za ich pomocą tworzyć niezwykle efektowne przeszklenia obejmujące nawet całe ściany. Wiele dostępnych wariantów łączenia skrzydeł pozwala na stosowanie różnych mechanizmów otwierania. Nowoczesne okna tego typu są też bardzo szczelne, przez co uzyskujesz wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach również zimą.

Okna HS – dostępne rozwiązania

Firma Internorm, europejski lider w dziedzinie okien pasywnych, proponuje swoim klientom dwa podstawowe rozwiązania z zakresu okien HS. Pierwszym jest model okien drewniano-aluminiowych HS 330. Wyróżnia się wysoką estetyką i solidnością zapewnianą przez połączenie tych dwóch materiałów. Wygląd drewna świetnie komponuje się z każdym stylem wnętrzarskim i zapewnia doskonałe parametry techniczne. Aluminiowa nakładka montowana na ramę od zewnątrz zabezpiecza zaś okno przed negatywnymi skutkami oddziaływania warunków atmosferycznych, przez co jest znacznie trwalsze. Dzięki solidnej konstrukcji wymiary całego elementu mogą dochodzić do 5800 x 2800 mm.

Drugim dostępnym w Internorm typem okna HS jest model KS 430. Jest to okno wykonane z PVC, uzupełnione o nakładkę aluminiową zwiększającą jego trwałość oraz estetykę (nakładka zapobiega m.in. żółknięciu plastiku). Świetne parametry cieplne sprawiają, że spełnia ono wymogi budownictwa pasywnego (współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,64 W/m²K). Dodatkowo model jest odporny na włamanie i bardzo stabilny, przez co stwarza szerokie możliwości aranżacyjne. Dostępny jest w wielu rozmiarach – także tych bardzo dużych. Niski próg wpływa na estetykę rozwiązania, a także na wygodę eksploatacji. Jest to więc z pewnością okno, które spełni Twoje oczekiwania.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności