Jakie okna przeciw upałom?

Poszukujesz schronienia podczas letnich upałów? Możesz odnaleźć je we własnym domu, jeśli tylko zdecydujesz się na odpowiednie rozwiązania architektoniczne. Dowiedz się, jakie okna zamontować, by upalne powietrze zostawało poza Twoimi czterema ścianami.

Gdy temperatury przekraczają 30°C, co w naszej szerokości geograficznej zdarza się coraz częściej, szukamy wszelkich sposobów na ochłodę. Upał może się dawać we znaki także w domu, ponieważ mury dość szybko nagrzewają się od słońca, przenosząc ciepło do pomieszczeń. Również okna – szczególnie te usytuowane od strony południowej czy zachodniej – stanowią ważny czynnik w nagrzewaniu się wnętrz. Jeśli jednak zainwestujesz w odpowiednie rozwiązania, możesz skuteczniej odgrodzić się od upałów i ograniczyć wydatki na klimatyzację lub wręcz obyć się bez jej pomocy.

Po pierwsze – postaw na jakość

W ochronie przed upałami niewątpliwie pomogą wysokiej jakości, nowoczesne okna. Szczególnie na nasłonecznionych ścianach przydadzą się te szczelne i co najmniej trzyszybowe. Okna zespolone z żaluzją międzyszybową skonstruowane są w sposób, który latem chroni przed gorącem, a zimą przed zimnem. Dodatkowo zapewniają świetną izolację akustyczną. W ciągu dnia warto je zamykać, tak by gorące powietrze z zewnątrz nie dostawało się do środka. Warto zdecydować się na nowoczesny model z żaluzją międzyszybową, która odbije promienie słoneczne i nie pozwoli wnętrzom się nagrzać. To wybór szczególnie dla tych, którzy zdecydowali się na duże przeszklenia po południowej stronie budynku.

Osłony przeciwsłoneczne to podstawa

Chroniąc się przed bezlitosnym słońcem, można też stosować szereg osłon. Oczywistym wyborem wydają się rolety, żaluzje lub zasłony. Warto wiedzieć, że najskuteczniejsze będą wszystkie rozwiązania montowane na zewnątrz, które nie dopuszczają do nagrzewania się szyb. To np. rolety zewnętrzne lub coraz popularniejsze żaluzje fasadowe. W ochronie przed słońcem pomogą też markizy i innego rodzaju zadaszenia. Zapewniany przez nie cień wpłynie na znaczne obniżenie temperatury we wnętrzach.

Można stosować też osłony wewnętrzne, jednak to rozwiązanie może okazać się niewystarczające w przypadku okien usytuowanych od południa. Rolety, plisy czy żaluzje wewnętrzne nie zapobiegają bowiem nagrzewaniu się szyb. Istnieje jednak jeszcze inne nowoczesne rozwiązanie. Energię słoneczną podczas upalnego lata można wykorzystać – wszystko to dzięki żaluzjom z bateriami fotowoltaicznymi. Zacieniają one pomieszczenia, a jednocześnie generują energię potrzebną do ich zdalnego sterowania za pomocą aplikacji I-tec Smartwindow. To sposób na przyjemny chłód we wnętrzu w niezwykle wygodny sposób i bez dodatkowych kosztów!

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności