Okna na zamówienie: na co zwrócić uwagę?

Okna stanowią ważny element konstrukcji budynku. Od niego zależy w dużym stopniu, jak bardzo będzie on energooszczędny, czyli jak dużo energii potrzebne będzie do jego ogrzania. Im okna są lepiej dopasowane do architektury domu, tym większa szansa na budowę budynku, który pozwoli..

Okna stanowią ważny element konstrukcji budynku. Od niego zależy w dużym stopniu, jak bardzo będzie on energooszczędny, czyli jak dużo energii potrzebne będzie do jego ogrzania. Im okna są lepiej dopasowane do architektury domu, tym większa szansa na budowę budynku, który pozwoli nam na jego efektywną i wydajną eksploatację. W tym celu warto jest zdecydować się na okna na zamówienie.

Okna szyte na miarę Twojego domu

Okna na zamówienie to okna dopasowane do konstrukcji budynku pod względem ich wielkości, jak również parametrów związanych z izolacyjnością termiczną i akustyczną. Mamy możliwość dopasowania wszystkich parametrów w ten sposób, aby odpowiadały naszym potrzebom i oczekiwaniom. Bardzo często przy zakupie okien pojawia się problem ich idealnego dopasowania do istniejących już otworów pod względem wielkości i kształtu. Niestandardowe rozmiary sprawiają, że na rynku trudno pozyskać okna idealne, przez co klienci nieświadomie popełniają wiele błędów, np. decydując się na okna, które są za duże bądź za małe. W konsekwencji nie zapewniają one takiej izolacji termicznej, jaką deklaruje producent.

Okna na zamówienie to również produkt, którego cechy konsultujemy ze specjalistami. Otrzymujemy wsparcie i pomoc w wyborze nie gotowych okien, a ich poszczególnych cech. Jest to produkt tworzony od podstaw, specjalnie dla nas i naszego domu.

Okna na zamówienie – jak wybrać idealne dla siebie?

Pierwszym ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze okien, jest materiał. Okna drewniane, aluminiowe czy PCV? Wykonane z drewna na pewno będą prezentowały się efektownie i nadadzą aranżacji elegancji i stylu. Nowoczesne aluminiowe okna są wyjątkowo odporne na wpływ czynników zewnętrznych, z kolei PCV również wykazują się dużą odpornością i wysoką trwałością. Ciekawym rozwiązaniem są okna PCV-aluminiowe oraz okna drewniano-aluminiowe, które wykorzystują atrybuty wymienionych materiałów i minimalizują wady. Drewno od środka nie jest narażone na działanie warunków atmosferycznych, dzięki chroniącej jej zewnętrznej nakładce aluminiowej, która jest znacznie trwalsza od drewna, a tym samym nie ma potrzeby konserwacji.

Okna na zamówienie z łatwością dopasujesz do otworów okiennych, a zatem w przypadku ich wymiany możliwe jest stworzenie takich, które będą miały identyczne wymiary i kształt. Przy wyborze okien należy również zasięgnąć informacji u producenta lub sprzedawcy, jakie nowoczesne rozwiązania może posiadać Twoje nowe okno, np. innowacyjny system ryglowania, wentylacji, zacienienia i oszklenia.

Pamiętaj również, że montaż okien wykonany przed doświadczonych profesjonalistów to czynnik mający wpływ na ich żywotność oraz izolację termiczną. Szczególnie duże przeszklenia wymagają odpowiedniego sprzętu i wiedzy na temat ich właściwego umieszczenia w otworach okiennych. Wybieraj takie firmy, które - oprócz okien na zamówienie - proponują ich transport oraz montaż. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności