Okna – inspiracje z Europy

Okna Internorm cieszą się największą popularnością na europejskim rynku. Są cenione między innymi za doskonałe właściwości termoizolacyjne i nowoczesne rozwiązania. Dziś skupimy się jednak na innym, nie mniej ważnym aspekcie, jakim jest design. Nowoczesne okna Internorm doskonale korespondują bowiem z trendami obowiązującymi aktualnie w budownictwie mieszkaniowym. Oto kilka zachwycających przykładów z Europy!

Duże przeszklenia z Wielkiej Brytanii

Pierwsza inspiracja to nowoczesny dom parterowy wybudowany w Wielkiej Brytanii. Przypominająca marmur elewacja i taras na dachu doskonale kontrastują z ciemnym drewnem, w którym pokryto ściany budynku. Surowa bryła to esencja minimalistycznego stylu dominującego we współczesnym budownictwie jednorodzinnym i nie tylko. Projektantom doskonale udało się dobrać okna do tego domu, których ramy idealnie komponują się kolorystycznie z deskami pokrywającymi ściany zewnętrzne. Nieprzypadkowo królują tu duże przeszklenia z maksymalnie zwężonymi profilami. Nowoczesny charakter domu podkreśla oświetlenie zewnętrzne.

Wyjście na taras z basenem sprawia, że ledwie kilka kroków wystarczy, aby domownicy znaleźli się w strefie relaksu i wypoczynku. Nie mogło tu zabraknąć nowoczesnych i eleganckich drzwi przesuwnych z niskim progiem, które tworzą budynek bez barier. Prawdopodobnie są one również wyposażone w napęd elektryczny Comfort Drive, dzięki któremu ich otwarcie odbywa się bez najmniejszego wysiłku. Trudno nie zachwycić się przestronnym wnętrzem domu – salonu z kuchnią. Dociera doń mnóstwo światła, chociaż za oknem panuje pochmurna pogoda. Za taki stan rzeczy odpowiadają duże przeszklenia z wąskimi profilami, które rozświetlają i odświeżają wizualnie wnętrze. Duże przeszklenia zapewniają także wizualne powiększenie powierzchni. Efekt podkreśla również jasna stylizacja wnętrza.

Okna narożne z Austrii

Nasza druga inspiracja to piętrowy dom jednorodzinny wybudowany w Austrii – ojczyźnie okien Internorm. Ten budynek również doskonale wpisuje się w trendy współczesnego budownictwa, ponieważ jest jasny i oparty o kanciaste bryły. Na parterze, gdzie prawdopodobnie znajduje się salon nie mogło zabraknąć dużych przeszkleń i drzwi przesuwnych. W ten sposób domownicy mogą szybko i wygodnie znaleźć się na pełnym zieleni łonie natury. Na piętrze budynku zastosowano za to okna narożne. Dzięki temu do wnętrza dociera znacznie więcej światła o różnych porach dnia. Ciemne i wąskie profile okien na obu kondygnacjach również w tym przypadku świetnie kontrastują z jasną elewacją.

Nowoczesny dom na Pomorzu

Nasza trzecia inspiracja to dom wybudowany w północnej części Polski. Ten budynek również stanowi esencję nowoczesności. Jak widać duże przeszklenia, wąskie profile i drzwi przesuwne doskonale sprawdzają się we wszystkich krajach. Dzięki drzwiom z niskimi i płaskimi progami mieszkańcy domu mogą szybko udać się na ogród i wypoczywać korzystając z wygodnych mebli. Duże przeszklenia zastosowano także na piętrze, wraz z naświetlami bocznymi. Dzięki temu do wnętrza dostaje się więcej promieni słonecznych.

W oknach zastosowano rolety, które przydają się w upalny dzień chroniąc budynek przed przegrzaniem i pomagają zadbać o prywatność mieszkańców. Dzięki szklanym przeźroczystym barierkom piękno tego budynku opartego między innymi o duże przeszklenia możemy podziwiać z daleka w pełnej krasie.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności