Okna i drzwi wejściowe w domach jednorodzinnych

Zarówno okna jak i drzwi wejściowe mocno wpływają na estetykę budowanego domu. W obecnych czasach te dwa produkty mają ogromny wpływ na wysokość rachunków, jakie będziemy płacić za ogrzewanie domu oraz na bezpieczeństwo domowników, ponieważ ponad 80% włamań dokonywanych jest przez wyważenie okna.

Zarówno okna jak i drzwi wejściowe mocno wpływają na estetykę budowanego domu. W obecnych czasach te dwa produkty mają ogromny wpływ na wysokość rachunków, jakie będziemy płacić za ogrzewanie domu oraz na bezpieczeństwo domowników, ponieważ ponad 80% włamań dokonywanych jest przez wyważenie okna.  

Jako, że dom w większości przypadków budujemy raz w życiu, wybór stolarki okiennej i drzwiowej to kwestia bardzo ważna. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii takich jak: parametry, bezpieczeństwo, funkcjonalność, warunki gwarancyjne, sposób przeprowadzania instalacji okien.

Izolacyjność cieplna i akustyczna

Przy wyborze okien i drzwi powinno się zwrócić uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym większa ochrona przed wymianą ciepła. Współczynnik ten w dużych przeszkleniach kilka lat temu bardzo różnił się od tego, jakimi charakteryzowały się standardowe rozmiary okien. Dzisiaj trudno dostrzec tę różnicę, tym bardziej kiedy wybierzemy okna wysokiej jakości.

Przykładem są drewniano-aluminiowe drzwi wejściowe HF 310, czyli okna z potrójnym oszkleniem SOLAR+o współczynniku przenikania ciepła  Uw = 0,77 W/m2K. Przy wyborze innego oszklenia wartość ta może być jeszcze niższa, wynosząc Uw do 0,63 W/m2K. Podobnie jest w przypadku innego okna, spełniającego taką samą funkcję. Okno PCV-aluminiowego KF 410 charakteryzuje się izolacyjnością cieplną w standardzie wynoszącą Uw = 0,79 W/m2K przy potrójnym oszkleniu SOLAR+, a wybierając drugi wariant, zyskujemy okna o współczynniku Uw = 0,69 W/m2K.

Niezwykle istotne dla komfortu eksploatacji budynku jest izolacyjność akustyczna. Oba modele okien również pod tym względem doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych klientów. Ich izolacyjność dźwiękowa przy zastosowaniu odpowiedniego dźwiękoszczelnego oszklenia wynosi odpowiednio 45 dB i 47 dB.

Dobre drzwi wejściowe są w stanie zagwarantować podobne parametry cieplne i trochę słabsze akustyczne. Drzwi wejściowe AT 410 Internorm już w wersji seryjnej osiągają izolacyjność cieplną na poziomie Ud = 0,78 W/m2K, i akustyczną wynoszącą 36 dB. Oczywiście w drzwiach wejściowych można zastosować doświetla boczne oraz górne, dzięki czemu lepiej doświetlimy pomieszczenie do, którego wchodzi się przez drzwi.

Bezpieczeństwo

To, że czujemy się bezpiecznie we własnym domu ma bardzo istotny wpływ na jakość naszego życia. Większość włamań do domu dokonywana jest przez okna, najczęściej balkonowe. Złodziej zazwyczaj podważa skrzydło okienne lub drzwiowe i tak wchodzi do środka. Zabezpieczeniami, które znacząco utrudnią wtargnięcie do środka są: dodatkowe okucia w oknie, przez co znacznie trudniej jest okno podważyć i powinno ono wytrzymać znacznie dłużej niż okno standardowe, kontaktrony, czyli czujniki alarmowe reagujące, w momencie w którym okno zostanie otwarte, klamki z kluczykiem oraz szyby P4.

Nie należy jednak zapominać o drzwiach wejściowych one również powinny chronić domowników przed dostaniem się osoby niepożądanej do środka. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności