Okna drewniano-aluminiowe: piękne, bezpieczne i ciepłe!

Ideą okien drewniano-aluminiowych jest połączenie zalet dwóch materiałów: tradycyjnego drewna, z którego wytwarza się ramy okienne od setek lat, z nowoczesnym aluminium. Taka kombinacja sprawdza się doskonale w każdych warunkach z kilku prostych powodów.

Ideą okien drewniano-aluminiowych jest połączenie zalet dwóch materiałów: tradycyjnego drewna, z którego wytwarza się ramy okienne od setek lat, z nowoczesnym aluminium. Taka kombinacja sprawdza się doskonale w każdych warunkach z kilku prostych powodów.

Trudny dylemat

Ramy wykonane wyłącznie z drewna albo samego aluminium mają pewne niedoskonałości. W pierwszym wypadku jest to podatność na warunki pogodowe, a także konieczność okresowej konserwacji. Jej długotrwały brak może poskutkować zmianą koloru drewna, a niekiedy także np. powstawaniem pleśni na jego powierzchni, co kwalifikuje do wymiany całe okno. Takie sytuacje nie są na szczęście zbyt częste i dotyczą przeważnie tanich ram wykonanych z poślednich gatunków drewna, tym niemniej jest ono materiałem najbardziej podatnym na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Pod względem trwałości lepiej wypadają modele aluminiowe, szczególnie, że ich powierzchnię łatwiej jest wyczyścić. Niestety okna wykonane z tego lekkiego metalu zwykle nie są tak energooszczędne, jak te o drewnianych ramach. Wybór jednego z dwóch opisywanych materiałów oznacza więc pójście na kompromis – przeciętna trwałość przy dobrych parametrach termoizolacyjnych, lub odwrotnie. Klienci Internorm nie stoją jednak przed dylematami tego typu, odkąd wprowadziliśmy na rynek innowacyjne okna drewniano-aluminiowe.

 

Co dwie warstwy, to nie jedna

Okna drewniano-aluminiowe są wolne od wymienionych powyżej wad. Drewniana rama zapewnia wysoką energooszczędność, natomiast montowana od zewnętrznej strony okna nakładka aluminiowa sprawia, że jest ono niepodatne na działanie warunków pogodowych. Proste połączenie tych dwóch materiałów nie wystarczy jednak, by stworzyć okno doskonałe. Do tego potrzebne są bardziej zaawansowane rozwiązania, stosowane powszechnie przez Internorm: w pełni ukryte okucia, trzy uszczelki oraz potrójne oszklenie montowane przy użyciu technologii FIX-O-ROUND (dzięki jej zastosowaniu szyba zostaje zespolona z ramą na całym jej obwodzie, a nie tylko w kilku miejscach). Wysoka trwałość okien Internorm idzie w parze z bezpieczeństwem – wszystkie oferowane przez nas modele są standardowo wyposażone w trzpień grzybkowy oraz antywłamaniowy zaczep zamka. Lista opcjonalnych zabezpieczeń jest długa i obejmuje min. szyby antywłamaniowe oraz czujniki alarmu. Również pod względem designu drewniano-aluminiowe okna Internorm stanowią doskonały wybór: dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji, sprawdzą się doskonale zarówno w najnowocześniejszych domach pasywnych, jak i zabytkowych kamienicach. Wszystkie nasze produkty są przypisane do jednej z czterech linii stylistycznych, co ułatwia ich dopasowanie do konkretnego stylu architektonicznego. Oczywiście klient może decydować o kolorze danego modelu, a także o szczegółach pokroju kształtu klamki. Najważniejsza pozostaje jednak wysoka jakość oferowanych przez nas okien drewniano-aluminiowych, które za sprawą swojej złożonej budowy są dalece lepsze od tych wytwarzanych z jednego tylko materiału – drewna lub aluminium. 

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności