Okna aluminiowe kontra okna z osłoną aluminiową

Wybierając okna stajemy często prze dylematem, z jakiego materiału powinna być wykonana rama okienna, aby okno służyło nam najlepiej. Szukając konstrukcji lekkich oraz wytrzymałych, możemy spotkać się z produktami wykonanymi z aluminium. Czy jednak aluminium to dobre rozwiązanie do budownictwa..

Wybierając okna stajemy często prze dylematem, z jakiego materiału powinna być wykonana rama okienna, aby okno służyło nam najlepiej. Szukając konstrukcji lekkich oraz wytrzymałych, możemy spotkać się z produktami wykonanymi z aluminium. Czy jednak aluminium to dobre rozwiązanie do budownictwa mieszkalnego? Poniżej pokażemy, czym różnią się okna aluminiowe od okien z nakładką aluminiową i jak wybrać najlepszy profil okna.

Okna aluminiowe – wady i zalety

Aluminium, ze względu na swoją trwałość, lekkość i walory ekologiczne, jest materiałem chętnie wykorzystywanym w nowoczesnych biurowcach, witrynach sklepowych, budynkach użyteczności publicznej czy hotelach. Chętnie sięgają też po nie inwestorzy, których przekonuje sztywność materiału oraz wyjątkowa odporność na negatywne działanie czynników atmosferycznych i rdzę. Czy jednak aluminium dobrze sprawdza się w domach mieszkalnych?

Szereg zalet okien aluminiowych przyćmiewa niestety jedna wada: kiepskie właściwości izolacyjne, co sprawia, że eksperci nie polecają montowania okien aluminiowych w domach, w których równie ważne jak nowoczesny wygląd jest utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Nawet tak zwane „ciepłe” aluminium z dodatkowymi wkładkami z tworzywa umieszczonymi pomiędzy częściami aluminiowymi, ma gorsze właściwości izolacyjne niż PCV czy drewno.

Jak więc wykorzystać zalety aluminium, nie tracąc przy tym ciepła? Producenci okien, wychodząc naprzeciw takim problemom, łączą drewno i PCV z aluminium, stosując zewnętrzne nakładki aluminiowe. Dzięki temu okno zachowuje nowoczesny i lekki wygląd, a jednocześnie nie traci swoich właściwości izolacyjnych.

Klasyczne piękno i wytrzymałość, czyli okna drewniane z osłoną aluminiową

Okna drewniane z osłona aluminiową wydają się być idealnym połączeniem. Choć ich cena jest nieco wyższa niż okien PCV, wybierają je osoby świadome, które przywiązują dużą wagę do piękna i naturalności tego materiału. Okna drewniane są cenione ze względu na ich niebywałą estetykę oraz naturalną przepuszczalność powietrza. Niestety drewno to materiał mało odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Żeby służyło nam przez lata wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji, natomiast dzięki ochronie w postaci nakładki aluminiowej problem ten został wyeliminowany, ponieważ drewno występuje od strony wewnętrznej i nie jest narażone na deszcz, śnieg czy wiatr. Łącząc zalety okien drewnianych z wytrzymałością aluminium możemy skutecznie zabezpieczyć ramę przed uszkodzeniami. Zyskujemy ciepłe i piękne okno, które znakomicie sprawdzi się w domu pasywnym.

Ciepłe i nowoczesne okna PCV z osłoną aluminiową

Plastik jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na doskonałej izolacyjności cieplnej naszych okien. Okna plastikowe są trwalsze i bardziej odporne na czynniki zewnętrzne niż okna drewniane, ale niestety żółkną pod wpływem słońca i z upływem lat tracą swój estetyczny wygląd. Okna z PCV nie nadają się również do przeszkleń wielkogabarytowych, które coraz częściej planujemy w naszych domach. Łącząc sztywność i wytrzymałość aluminium z ciepłym profilem okien plastikowych, możemy bez obaw sięgać nawet do najbardziej śmiałych rozwiązać architektonicznych. Co więcej, dzięki zastosowaniu nakładki aluminiowej, nasz dom zyska nowoczesny i elegancki wygląd, a my możemy znacznie oszczędzić na ogrzewaniu.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności