Okna 3 szybowe

Okna 3 szybowe Okna wysokiej jakości na ogół mają dość złożoną konstrukcję; niektóre jej elementy (np. okucia) pozostają niewidoczne z zewnątrz. Potrójne oszklenie jest jednak czymś, co bardzo łatwo zauważyć. Po co się je stosuje? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na okna trójszybowe?

Okna wysokiej jakości na ogół mają dość złożoną konstrukcję; niektóre jej elementy (np. okucia) pozostają niewidoczne z zewnątrz. Potrójne oszklenie jest jednak czymś, co bardzo łatwo zauważyć. Po co się je stosuje? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na okna trójszybowe?

Ciepło, cieplej, najcieplej

Użycie trzech szyb ma przede wszystkim zminimalizować ilość ciepła wydostającą się z budynku przez okna, a co za tym idzie – ułatwić jego ogrzanie i pośrednio zmniejszyć rachunki za zużytą do tego energię. Na tym nie kończą się jednak zalety okien wyposażonych w potrójne szyby; każda z nich stanowi barierę dla fal akustycznych, dlatego do domu lub biura przedostaje się mniej dźwięków z zewnątrz. Ponadto trzy warstwy szkła osadzone w skrzydle znacząco zwiększają jego masę, co ma wpływ również na bezpieczeństwo, ponieważ potencjalnemu włamywaczowi trudniej będzie podważyć ciężką ramę. Oczywiście także dla niego trzy szyby stanowią pewną zaporę – da się je co prawda zbić za pomocą narzędzi, tyle tylko, że wywołałoby to więcej hałasu i trwało nieco dłużej niż w przypadku tradycyjnych (tj. wyposażonego w podwójne oszklenie) okien. Wniosek jest prosty i nasuwa się sam – właściwie pod żadnym względem nie mogą się one równać z nowoczesnymi, trójszybowymi modelami, które znajdują zastosowanie min. w domach pasywnych.

Jakie okna trójszybowe wybrać?

Powyższa konkluzja nie zmienia faktu, że wyposażone w potrójne oszklenie okna poszczególnych producentów różnią się między sobą. Samo „dodanie” trzeciej szyby nie sprawi, że otrzymane w ten sposób okno będzie rewelacyjne pod każdym względem, dlatego warto zdecydować się na przemyślane rozwiązania, jakie od lat stosuje Internorm. Wszystkie oferowane przez nas okna są trójszybowe i spełniają standardy budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Co więcej, FIX-O-ROUND - jedna z innowacyjnych technologii opracowanych przez Internorm - pozwala na zespolenie każdej szyby z ramą na całym jej obwodzie, co pozytywnie wpływa na stabilność całego okna oraz jego parametry termoizolacyjne. Dopełnieniem tego rozwiązania są trzy uszczelki, za sprawą których z wnętrza budynku „ucieka” jeszcze mniej ciepła. Najważniejsze jest jednak to, że zarówno one, jak i technologia FIX-O-ROUND, nie wymagają dopłaty. Ponadto szyby montowane w oknach Internorm nie są po prostu trzema taflami przezroczystego szkła – dzięki specjalnej powłoce SOLAR+, padające na nie promienie słoneczne zostają w znacznej mierze przetworzone na ciepło, co w zimie oznacza dodatkowe – i przede wszystkim – darmowe ogrzewanie. Każda szyba zostaje sklejona z ramą zarówno od strony zewnętrznej oraz wewnętrznej; wszystko to ma na celu zapewnienie możliwie jak najlepszej szczelności. Problem wymiany powietrza wewnątrz budynku można rozwiązać wybierając okno wyposażone w wentylację nawiewowo-wywiewną z odzyskiwaniem ciepła (np. model KF500; rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w zimie), lub… otwierając je, co w lecie jak najbardziej ma sens.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności