Nowoczesne okna – zalety współczesnych rozwiązań.

Producenci okien prześcigają się w stosowaniu coraz lepszych technologii produkcji i coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, poprawiających funkcjonalność okna. Wszystko to działa na korzyść klienta, który z szerokiej palety produktów ma szansę wybrać okno..

 Producenci okien prześcigają się w stosowaniu coraz lepszych technologii produkcji i coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, poprawiających funkcjonalność okna. Wszystko to działa na korzyść klienta, który z szerokiej palety produktów ma szansę wybrać okno spełniające jego oczekiwania, trwałe i funkcjonalne. Nowoczesne okna charakteryzują się coraz lepszymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Poniżej prezentujemy zalety współczesnych rozwiązań, które zrewolucjonizowały produkcję okien.

Ciepłe i funkcjonalne

Dawniej okolice okna stanowiły najchłodniejsze miejsce naszych domów. W wielu domach, aby zminimalizować straty ciepła, zimą dodatkowo zabezpieczano parapety oraz przestrzeń przy progu drzwi balkonowych prowizorycznymi ocieplaczami z poduszek czy koców. Dziś takie działanie jest nie do pomyślenia. Nowoczesne okna powinny zapewnić nam komfort cieplny w domu, bez stosowania dodatkowych zabiegów. Zdają sobie z tego sprawę producenci okien, którzy prześcigają się w opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań, zwiększających ich izolacyjność cieplną. Wielokomorowe profile, najlepsze okucia czy zespolone szyby sprawiają, że nie musimy obawiać się chłodnych podmuchów wiatru od okna, a nasz dom zyskuje ciepły i przyjemny klimat. W oknach energooszczędnych dobrym rozwiązaniem jest system trzyszybowego oszklenia. W przypadku nowoczesnych szyb Solar+, stosowanych w produktach firmy Internorm, temperatura szyby nawet w okresie zimowym wynosi 17,7°C, nie przyczynia się więc, tak jak tradycyjne szyby, do dodatkowego wychładzania mieszkania.

Poniżej jedno najnowocześniejszych okien PCV z nakładką aluminiowych na rynku poskim model KF 410 - STUDIO DESIGN

Nowoczesne okna w rozmiarze XL

Wybierając okna do naszych domów nie musimy rezygnować z marzeń. Standaryzowana stolarka okienna to już przeszłość. Dziś każdy może dopasować okna tak, aby oddawały oryginalny charakter projektu i najlepiej spełniały swoje przeznaczenie. Wielu z nas skłania się chętnie do stosowania w salonach lub jadalniach dużych przeszkleń, które idealnie doświetlają pomieszczenie oraz optycznie je powiększają. Kiedyś ograniczano przeszklenia, w obawie przed znaczną ucieczką ciepła z domu. Obecnie zastosowanie takiego rozwiązania jest jeszcze bardziej korzystne. Używane w produkcji dużych okien sztywne i solidne profile mogą utrzymać naprawdę ciężkie, trzyszybowe oszklenie nie zmniejszając bezpieczeństwa czy funkcjonalności okna. Dzięki temu nawet okna w rozmiarze XL mają niski współczynnik przenikania ciepła i nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie narożników całoszklanych do przeszklenia sąsiadujących ze sobą ścian, aby móc cieszyć się bliskością natury i naturalnym światłem słonecznym bez wychodzenia z domu.

Okna, które zapewniają bezpieczeństwo

Nowoczesne okna to produkty, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne. Stabilne konstrukcje, nowoczesne okucia uniemożliwiające wyważenie okna oraz odporne na włamanie szyby, to tylko część rozwiązań proponowanych przez producentów, które mogą zwiększyć ochronę naszego domu przed potencjalnymi włamywaczami. Dodatkowo warto pomyśleć o zintegrowaniu okien z systemem alarmowym, dzięki zamontowaniu w ramach kontaktronów lub dodatkowym zabezpieczeniu okien roletami zewnętrznymi. Polecanym rozwiązaniem jest również wyposażenie okien w klamki zamykane na kluczyk oraz wstawienie antywłamaniowych szyb. Dotyczy to zwłaszcza okien, które znajdują się na parterze naszego domu oraz drzwi balkonowych.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności