Nowa stolarka: okna i drzwi odporne na włamanie

Kiedy wybieramy okna lub drzwi do naszego domu, najczęściej zwracamy uwagę na parametry izolacyjności cieplnej oraz akustycznej produktów. Niestety często zapominamy, o ważnej funkcji okien i drzwi, jaką jest ich wytrzymałość na ingerencję włamywaczy.

Kiedy wybieramy okna lub drzwi do naszego domu, najczęściej zwracamy uwagę na parametry izolacyjności cieplnej oraz akustycznej produktów. Niestety często zapominamy, o ważnej funkcji okien i drzwi, jaką jest ich wytrzymałość na ingerencję włamywaczy. Najlepiej, jeśli wybrane drzwi i okna łączą w sobie wszystkie wspomniane wyżej cechy: są ciepłe, ciche i bezpieczne. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę, gdy wybierajmy drzwi i okna odporne na włamanie.

 Drzwi zewnętrzne odporne na włamanie

Dobre drzwi wejściowe powinny przede wszystkim pięknie wyglądać, są przecież wizytówką naszego domu. Ale poza idealną prezencją, zadaniem drzwi zewnętrznych jest ochrona naszej prywatności i własności. Do domu jednorodzinnego dobrym wyborem są drzwi wejściowe w klasie bezpieczeństwa WK2 lub – dla bardziej wymagających – WK3. Drzwi produkowane przez Internorm są standardowo wyposażone w ryglowanie pięciopunktowe, rygle obrotowe i stalowe bolce z dodatkową masywną listwą zamykającą. Spośród wielu proponowanych modeli drzwi wejściowych możemy wybrać te, które w swojej konstrukcji mają szybę. Takie drzwi nie tylko pięknie wyglądają, ale także mogą doświetlać nasz przedpokój naturalnym świtałem, jednak w tym przypadku powinniśmy dodatkowo zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowanego przeszklenia. Abyśmy mogli spać spokojnie wybierzmy drzwi, których przeszklenia wykonane są z antywłamaniowego, wielowarstwowego szkła o grubości 6 mm.

Warto pamiętać, że oprócz idealnych drzwi z dodatkowymi ryglami i wytrzymałymi okuciami, ważną kwestią jest sposób otwierania i zamykania domu. Nowoczesne systemy są nie tylko bezpieczne, ale także wygodne w użytkowaniu. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby czytnik linii papilarnych, który z powodzeniem zastąpi niewygodny pęk kluczy. Wybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy pamiętać, że również ich właściwości antywłamaniowe powinny być potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Bez dokumentacji nie możemy być pewni, że produkt będzie spełniał swoje funkcje. 

Okna, które zabezpieczą Twój dom 

Wybór bezpiecznych drzwi zewnętrznych jest bardzo ważną kwestią, jednak praktyka pokazuje, że większość włamań do domów jednorodzinnych dokonywanych jest przez okna i drzwi balkonowe. Inwestycja w odporne drzwi może okazać się stratą pieniędzy, jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio alternatywnych dróg wejścia do naszego domu. Bezpieczne okna to takie, w których stosuje się okucia antywyważeniowe oraz dodatkowe zabezpieczenia: odporną antywłamaniową szybę lub klamkę zamykaną na kluczyk. Bardzo ważne jest jednak, żeby domagać się od producenta certyfikatu, który potwierdzi antywłamaniowe właściwości całego okna, a nie tylko jego poszczególnych elementów, takich jak szyba, czy okucia.

Żeby zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa możemy zdecydować się także na zintegrowanie okien (zwłaszcza tych łatwo dostępnych) z systemem alarmowym, dzięki zamontowaniu w ramach kontaktronów. Kontaktrony to małe czujniki magnetyczne, które uruchomią system alarmowy przy każdej próbie wyważenia okien. Dobrym rozwiązaniem, które jednak ma znaczenie bardziej psychologiczne jest również zamontowanie rolet zewnętrznych. Opuszczony płaszcz rolety jest dodatkowym zabezpieczeniem nie tylko przed włamaniem: latem skutecznie ochroni nasz dom przed przegrzaniem, a zimą zmniejszy ucieczkę ciepła.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności