Nietypowe okna – bawole oko, wykusz, lukarna. Jakie okna pasują do wybranej konstrukcji?

Okna w naszym domu wcale nie muszą być nudne. Coraz więcej klientów przekonuje się, że decydując się na nietypowe okna w lukarnach, wykuszach lub konstrukcje typu bawole oko, mogą sprawić, aby budynek zyskał nowoczesny wygląd i niepowtarzalny charakter..

Okna w naszym domu wcale nie muszą być nudne. Coraz więcej klientów przekonuje się, że decydując się na nietypowe okna w lukarnach, wykuszach lub konstrukcje typu bawole oko, mogą sprawić, aby budynek zyskał nowoczesny wygląd i niepowtarzalny charakter. Przy wyborze kształtu okna najważniejsze jest, aby okno pasowało do stylu domu i estetyki wnętrza.

Kiedy zdecydować się na nietypowe okna?

Nietypowe okna na pewno podkreślą unikalny wygląd domu i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. W tradycyjnym budownictwie w lukarnach i wykuszach montowano okna prostokątne, rzadziej okrągłe. Dzisiejsza technologia pozwala na wyprodukowanie okien o dowolnych kształtach, bez rezygnowania z wygody użytkowania oraz właściwości okna. Coraz częściej projektanci decydują się na okna trójkątne, trapezoidalne, kwadratowe lub zakończone łukiem. Nietypowy kształt okien wybierają klienci, którym zależy na efektywnym doświetleniu poddasza lub osiągnięciu ciekawego efektu architektonicznego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okna w nietypowych konstrukcjach?

Przy wyborze okien w konstrukcjach nietypowych, takich jak lukarna, bawole oko czy wykusz, bardzo ważne jest dokonanie dokładnego pomiaru, aby dopasować rozmiar okna do otworu okiennego. Jeśli chodzi o wybór materiału, w przypadku okien o nietypowych kształtach najlepiej sprawdzi się drewno i aluminium. Jest to materiał, który najłatwiej kształtować przy pomocy obrabiarek cyfrowych. Montaż okien do nietypowych konstrukcji niewiele różni się od montażu okien fasadowych, a specjaliści z firmy Internorm zadbają, aby okna spełniały Państwa oczekiwania.

Jakie okno wybrać do danej konstrukcji?

Obecnie kształt okna ogranicza jedynie wyobraźnia architekta. Jeśli chcemy zdecydować się na nietypowe okna, możemy wybierać spośród wielu kształtów i wielkości, dowolnie je ze sobą zestawiając. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy dobrze doświetlić poddasze i decydujemy się na lukarnę, powierzchnia szyby powinna być jak największa. Przy oknach montowanych w wykuszach istotne jest zwrócenie uwagi na to, czy okna będą skręcane z łącznikami (rury kątowe), lub czy pomiędzy oknami zaplanowano ścianki. W przypadku konstrukcji typu bawole oko, lukarna i wykusz warto zwrócić uwagę na odpowiednie usytuowanie domu względem kierunków świata. Najefektywniej doświetlimy poddasze naturalnym światłem, jeśli okna zwrócone będą na południe lub południowy-wschód.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności