Klamka okienna z kluczykiem – zalety i wady

Bezpieczna stolarka okienna to bezpieczny dom. W tym kontekście ciekawym rozwiązaniem są klamki okienne na klucz. Zapewniają one bowiem podwójną ochronę – pomagają zapobiegać włamaniom, a przede wszystkim ograniczają możliwość otwarcia okna przez dzieci. Dzięki temu nie musisz obawiać się o ich bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach tego rozwiązania.

Klamka z kluczykiem – bariera dla włamywacza

Okna to jeden z najsłabszych punktów domu pod względem ochrony przed włamaniami. Większość intruzów właśnie tędy będzie próbowała dostać się do mieszkania. Dlatego szczególnie mieszkańcy domów jednorodzinnych czy parterów w blokach powinni zadbać o odpowiednie zabezpieczenie stolarki okiennej. Klamka z kluczykiem zwiększa odporność na włamanie, ponieważ blokuje możliwość obrotu klamki, a także jej wyrwania. Co ważne, klamki Secustik używane seryjnie w oknach antywłamaniowych Internorm posiadają specjalną stalową wkładkę zabezpieczającą przed przewierceniem - to kluczowy aspekt, który uniemożliwia otworzenie okna od zewnątrz.

Idealna ochrona do pokoju dziecięcego

Klamka z kluczykiem zapewnia bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców domu – utrudnia otwarcie okien, przez co stanowi idealny wybór np. do pokoju dziecięcego i każdego miejsca, w którym dziecko mogłoby mieć dostęp do klamki. Dzięki temu można zapobiec bardzo groźnym wypadkom. Proste rozwiązanie, jakim jest klamka na kluczyk lub przycisk blokujący, pozwoli upewnić się, że skrzydło okienne będzie mógł otworzyć tylko dorosły. Tego rodzaju ochrona może więc okazać się jeszcze ważniejsza niż zabezpieczenie przed włamaniem.

Zalety i wady klamek z kluczykiem

Zastanawiasz się, czy klamki z kluczykiem mają jakieś wady? W zasadzie jedyną negatywną cechą może być nieco obniżona wygoda związana ze swobodnym otwieraniem i zamykaniem okien. Jeżeli klamka ma być zabezpieczeniem dziecięcym, kluczyka nie należy trzymać w zamku, a to oznacza, że każde otwarcie okna trwa nieco dłużej. To jednak niewielki dyskomfort w porównaniu z poziomem ochrony, jaki gwarantuje klamka na kluczyk. W domach, w których tego rodzaju rozwiązania ma jedynie wspierać system antywłamaniowy, kluczyki mogą pozostawać w zamkach. Można też zdecydować się na system z przyciskiem blokującym, który jest nieco łatwiejszy w obsłudze.

Zalet klamki z kluczykiem mają zaś wiele. Najważniejsze z nich to:

  • wzmocnienie ochrony przed włamaniem,
  • ochrona przed otwarciem okna przez dziecko i wypadnięciem,
  • łatwość montażu – możliwość wymiany klamek w już zamontowanych oknach,
  • estetyka – dostępność w wielu wariantach.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności