Kiedy wymieniać okna?

Rosnące koszty energii to jeden z powodów, dla których warto rozważyć wymianę okien na energooszczędne. Szczelne i nowoczesne okna nie tylko poprawią komfort cieplny budynku, ale także będą lepiej tłumiły hałasy z zewnątrz i zagwarantują mieszkańcom skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

Rosnące koszty energii to jeden z powodów, dla których warto rozważyć wymianę okien na energooszczędne. Szczelne i nowoczesne okna nie tylko poprawią komfort cieplny budynku, ale także będą lepiej tłumiły hałasy z zewnątrz i zagwarantują mieszkańcom skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Dzięki inwestycji w nowe okna, możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu i sprawić, że nasz dom stanie się miejscem przyjemnym do życia. Kiedy powinniśmy wymieniać okna?

Najczęstsze powody wymieniania okien

Najczęściej decydujemy się na wymianę starych okien, gdy zaczyna przeszkadzać nam ich zły stan techniczny, uniemożliwiający lub utrudniający prawidłowe funkcjonowanie okna. Warto wziąć pod uwagę fakt, że okna nieszczelne mogą umożliwiać ucieczkę nawet 35% ciepła z budynku, co w konsekwencji kończy się znacznie zawyżonymi rachunkami za dogrzewanie domu. Stare i zniszczone ramy okna oraz uszkodzone okucia mogą dodatkowo sprawiać kłopoty przy zamykaniu i otwieraniu. Aby oszczędzić sobie niepotrzebnej nerwówki warto rozważyć wymianę okien na nowe, zwłaszcza, że idealnie dopasowane, nowe okna mogą nam służyć bezawaryjnie przez wiele lat i sprawić, że elewacja naszego domu nabierze nowoczesnego i lekkiego wyglądu.

Jaki jest najlepszy czas na wymianę okien?

Każdy moment jest dobry, aby poprawić komfort cieplny swojego domu i rozpocząć oszczędzanie. Praktyka pokazuje jednak, że o konieczności wymiany okien najczęściej przypominamy sobie jesienią, kiedy coraz bardziej odczuwamy nieprzyjemny chłód wiejący ze starego, nieszczelnego okna. Generalnie przyjmuje się, że nie ma złej pory na wymianę okien. Dobrze przygotowana ekipa montażowa szybko i sprawnie poradzi sobie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Stolarkę okienną możemy wymieniać także zimą, pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz nie spadnie poniżej -10°C. Konieczne jest jednak użycie wysokiej jakości pianek montażowych, które nie twardnieją w takich warunkach.

Wymieniając stare okna na nowe, zwróćmy szczególną uwagę na montaż i materiały, które są do niego używane. Nieprawidłowo przeprowadzony montaż okien może skutkować powstawaniem miejscowych i obwodowych mostków termicznych oraz utratą szczelności cieplnej i akustycznej nawet najlepszej jakości okien. Dlatego tak ważne jest, aby montaż okien zlecać specjalistom, którzy mają doświadczenie i dobrze znają techniki, stosowane w budownictwie energooszczędnym.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności