Jakie szyby do okien ?

Solar + Efektywne energetycznie, standardowe szkło Internorm. Jako jedyna firma na rynku oferujemy Ci unikalne rozwiązanie Solar + w standardzie. Zastanawiasz się nad szybami - to rozwiązanie jest najlepsze dla Twoich okien.

Nowe standardowe szkło firmy Internorm wyróżnia się specjalną powłoką SOLAR +.

3-warstwowe szkło izolacyjne wykazuje wyjątkowo wysoką izolacyjność cieplną oraz przepuszczalność energii całkowitej (współczynnik g -> patrz niżej) na poziomie, który normalnie można uzyskać tylko z podwójnymi szybami. Z uwagi na ten szczególny stosunek izolacyjności cieplnej (Ug) do przepuszczalności energii całkowitej (współczynnika g) szkło to doskonale nadaje się do budownictwa wykorzystującego technikę solarną.

Szczególnie w zimnych porach roku optymalnie wykorzystywane jest słabe promieniowanie słoneczne, a pozyskane ciepło jest zatrzymywane w budynku. Wysoki współczynnik g umożliwia optymalizację pozyskiwania pasywnej energii słonecznej także w przypadku niekorzystnego położenia budynku lub gdy okna nie znajdują się dokładnie na południowej elewacji.

OKNA, KTÓRE GRZEJĄ

 W przypadku potrójnego oszklenia SOLAR + przepuszczalnośćm energii całkowitej jest o 20% wyższa niż w przypadku standardowego potrójnego oszklenia. Dzięki temu również uzysk energii słonecznej zwiększa się o 20%. Takie oszklenie to bezpłatne dodatkowe ogrzewanie!

UDZIAŁ W OCHRONIE KLIMATU

 Efektywne wykorzystanie energii jest jednym z najważniejszych działań zapobiegających zmianom klimatu. Dzięki energooszczędnej technologii trzyszybowej oraz innowacyjnej powłoce specjalnej  SOLAR +, okna firmy Internorm optymalnie pozyskują energię słoneczną i gwarantują maksymalną izolacyjność cieplną. Wpływa to na redukcję emisji CO2 i SO2.

WIĘCEJ ŚWIATŁA - WIĘCEJ BLASKU: SOLAR +

 Wysoka przepuszczalność światła zapewnia przyjemną atmosferę wnętrz – to ważna zaleta przede wszystkim w ponurych zimowych miesiącach.

Współczynik G

 Przepuszczalność energii całkowitej (współczynnik g) pokazuje, ile procent padającej energii słonecznej przedostaje się przez oszklenie do pomieszczenia. Dla tej samej grubości szkła uzyskujemy według EN 410 współczynnik g wynoszący 61% oraz transmisję światła.

Wartości techniczne szkła

Współczynnik Ug wg EN 673

- SOLAR + 36 mm: 4b/12gAr/4/12gAr/b4 Ug = 0,8 W/m²K

- SOLAR + 40 mm: 4b/14gAr/4/14gAr/b4 Ug = 0,7 W/m²K

- SOLAR + 42 mm: 4b/15gAr/4/15gAr/b4 Ug = 0,7 W/m²K

- SOLAR + 44 mm: 4b/16gAr/4/16gAr/b4 Ug = 0,7 W/m²K

- SOLAR + 48 mm: 4b/18gAr/4/18gAr/b4 Ug = 0,6 W/m²K

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności