Jakie okna wybrać do starej kamienicy?

Polska jest krajem o długiej i bogatej historii, a to oznacza, że nie brak u nas wielu zabytkowych budynków – kamienic, dworków, przedwojennych domów. Upływ czasu sprawił, że montowane w nich kiedyś prymitywne okna dziś nadają się przeważnie do wymiany. Zakup nowych to nie problem – trzeba jednak zr

Polska jest krajem o długiej i bogatej historii, a to oznacza, że nie brak u nas wielu zabytkowych budynków – kamienic, dworków, przedwojennych domów. Upływ czasu sprawił, że montowane w nich kiedyś prymitywne okna dziś nadają się przeważnie do wymiany. Zakup nowych to nie problem – trzeba jednak zrobić to z rozmysłem, bo renowacja, która polega na zamontowaniu w wiekowym budynku przypadkowych okien, może jedynie go oszpecić. 

Renowacja na miarę XXI wieku

Wygląd ma niebagatelne, a być może największe znaczenie przy wyborze okien np. do starej kamienicy, co nie zmienia faktu, że klasyczny design nie powinien iść w parze z „niedzisiejszymi” współczynnikami izolacyjności cieplnej czy akustycznej, a także zabezpieczeniami antywłamaniowymi rodem z minionych epok. Oczywiście obecnie tego typu zagadnienia są regulowane przez szereg norm i wytycznych, tym niemniej warto od razu postawić na okna wysokiej jakości, które poza ładnym, klasycznym wyglądem, mają też inne zalety. Zalicza się do nich chociażby pasywność, kojarzona przez wiele osób wyłącznie z nowoczesnymi, minimalistycznymi budynkami; tymczasem zastosowanie w zabytkowym domu okien o Uw<0.8 W/m2k również ma sens, ponieważ pozwala dłużej utrzymać w jego wnętrzu ciepło. Do tego dochodzi bezpieczeństwo – stare budynki są często postrzegane przez włamywaczy jako łatwy cel, gdyż kruche, drewniane ramy okienne liczące sobie kilkadziesiąt lat nie stanowią dla przestępców żadnej przeszkody, w przeciwieństwie do nowoczesnych okien wyposażonych w ukryte okucia, trzpień antywłamaniowy oraz np. szyby antywłamaniowe czy klamki z kluczykiem.  

Nowoczesne rozwiązania Internorm

Specjalnie z myślą o osobach poszukujących innowacyjnych okien o klasycznym wyglądzie, Internorm stworzył linię stylistyczną Ambiente. Przypisane do niej modele, takie jak HV 350 czy HF 310, odznaczają się nie tylko tradycyjnym, klasycznym designem, ale również doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi: ich współczynnik Uw oscyluje wokół 0.7 W/m2k. Wysoka szczelność naszych okien jest gwarantowana przez zastosowanie technologii FIX-O-ROUND, która polega na zespoleniu szyby z ramą na całym jej obwodzie, czego nie mogli zrobić starodawni cieśle… i nie robią inni, współcześni producenci okien. Internorm przoduje również pod względem opracowywania innowacyjnych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak opcjonalne szyby antywłamaniowe czy czujniki alarmu zespolone z oszkleniem; standardowymi zabezpieczeniami naszych okien są natomiast trzpień antywłamaniowy oraz w pełni ukryte okucia. W trosce o wysoką jakość, Internorm korzysta z najnowocześniejszych technologii oraz odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, co przekłada się na  wysoką trwałość naszych produktów oraz nawet 10 lat gwarancji, jaką są objęte.

 

 

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności